Food Port

W tym roku ponownie zaprosiliśmy właścicieli food trucków do współpracy i udziału w strefie gastronomicznej Food Port 2023. Strefa usytuowana jest na szczecińskiej Łasztowi, w pobliżu mostu prowadzącego do Portu Jachtowego North East Marina oraz Miejskiej Strefy Letniej na Wyspie Grodzkiej. W sezonie 2023 aż 21 punktów gastronomicznych zadba o kulinarne doznania i różnorodną ofertę.

Miłośnicy lodów mają trudny orzech do zgryzienia, bowiem muszą wybierać spośród kilkunastu rodzajów. Wielbiciele słodyczy z kolei znajdą tam m.in. kołacze i gofry, a miłośnicy kawy posmakują kilka jej rodzajów. To oczywiście nie wszystko, w ofercie nie brakuje także różnorodnych dań mięsnych, frytek, kebabów, hot dogów, zapiekanek, czy pizzy. Strefa będzie działała do początku września.


BĄDŹ CZĘŚCIĄ NIEZWYKŁYCH WYDARZEŃ MIEJSKICH

Od kilku lat obserwujemy coraz większe zainteresowanie mieszkańców i turystów bulwarami oraz Łasztownią. To dawniej tajemnicze i odległe miejsce, dzisiaj stało się interesujące dla wielu osób – od młodzieży poprzez rodziny z dziećmi, aż do aktywnie spędzających czas sportowców i wodniaków. Obecnie można stwierdzić, że serce Szczecina bije właśnie nad wodą. Z każdym rokiem obserwujemy coraz większe zainteresowanie mieszkańców i turystów bulwarami oraz Łasztownią. To niegdyś tajemnicze i odległe miejsce, dzisiaj stało się destynacją dla wielu grup społecznych – od młodzieży poprzez rodziny z dziećmi, aż do aktywnie spędzających czas sportowców i wodniaków. Dzięki temu można stwierdzić, że serce Szczecina bije właśnie nad wodą.

Bulwary i Łasztownia w sezonie będą tętnić życiem!
  • Wraca wesołe miasteczko i koło młyńskie: Wheel of Szczecin, które na stałe wpisało się w krajobraz naszego miasta.
  • Juwenalia 2023: tradycyjnie na Łasztowni odbędzie się największy festiwal kultury studenckiej na Pomorzu Zachodnim. W tym roku koncerty będą miały miejsce w dniach 18-20 maja.
  • Bulwarove: cykl weekendowych imprez rodzinnych. Na skwerze wieńczącym Łasztownię znowu pojawią się leżaki, animacje dla dzieci i inne atrakcje. Tegoroczne weekendy Bulwarove: 24-25.06, 22-23.07, 26-27.08, 2-3.09
  • Biegowe Bulwarove: Każdemu z „bulwarovych” weekendów towarzyszy sobotni bieg na 5 km dla dorosłych oraz bieg dla dzieci.
  • Festiwal Iluminacji - zapraszamy na wyjątkowy spacer po rozświetlonym Szczecinie. W dniach 13-14 sierpnia zaświeci nie tylko centrum miasta, ale również Łasztownia.
  • Żagle 2023: najpiękniejsze żaglowce ponownie zacumują w Szczecinie w dniach 18-20 sierpnia. Największa impreza w regionie przyciągająca tysiące turystów.
KONTAKT

Leszek Siwecki
leszek.siwecki@zstw.szczecin.pl
tel. 601 730 895

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++