O nas

#Żegluga Szczecińska #Turystyka #Wydarzenia

- te trzy hasła najlepiej charakteryzują naszą Spółkę.

W naszych kompetencjach leży m.in. administrowanie nabrzeżami stanowiącymi własność zarówno Gminy Miasto Szczecin jak i samej Spółki. Do zadań Spółki należy również zarządzanie szczecińskimi bulwarami, w tym m.in. utrzymanie czystości na terenie bulwarów, opieka nad Aleją Żeglarzy oraz nad punktami handlowo-usługowymi.


Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Sp. z o.o. sprawuje również nadzór nad wyjątkowymi zakątkami wodnymi. Są to miejsca rekreacyjne przeznaczone m.in. dla żeglarzy, kajakarzy, turystów czy ornitologów. Trzy z nich zostały zlokalizowane na rzece Święta: Zakątek Kwadrat, Zakątek Głebia, Zakątek Orły (przy ujściu rzeki do jeziora Dąbie); czwarty zaś znajduje się na kanale Wydrnik: Zakątek Wydrnik.

Od 2016 roku do zadań spółki ŻSTW dołączyła również organizacja imprez. Działalność eventowa opiera się na kompleksowej organizacji wydarzeń w przestrzeni miejskiej. Z każdym rokiem liczba zorganizowanych eventów jest coraz większa, a ranga ich wielkości rozrasta się na arenę międzynarodową. W 2017 roku Spółka wspólnie z innymi podmiotami odpowiadała za organizację finału regat The Tall Ships Races. Dwa lata później ŻSTW podjęła się organizacji największego wydarzenia sportowego 2019 roku w tej części Europy. Do Szczecina zjechało kilkuset zawodników, którzy walczyli o Mistrzostwo Europy w Gimnastyce Sportowej Kobiet i Mężczyzn.

Nie zwalniając tempa od 2021 roku Spółka organizuje wydarzenie Żagle. Żeglarski Szczecin Zaprasza, które w sierpniu przyciąga tysiące mieszkańców i turystów żaglowcami zacumowanymi przy szczecińskim nabrzeżu, bogatym programem artystycznym i jarmarkiem.

Poza dużymi eventami, Spółka realizuje także mniejsze projekty, jednym z nich jest Kolorowa Aleja. To właśnie w ramach niego przestrzeń Alei Kwiatowej adaptowana jest na potrzeby różnych jarmarków i festynów. Tradycyjny już Jarmark Bożonarodzeniowy sprawia, że w centrum Szczecina klimat Świąt Bożego Narodzenia przyciąga setki mieszkańców i turystów. W 2019 roku po raz pierwszy w tej przestrzeni zorganizowany został Oktoberfest Szczecin. Największe europejskie święto piwa zawitało do Szczecina i przyciągnęło tłumy.

Nie zapominamy również o wydarzeniach o charakterze wystawienniczym. Na przełomie marca i kwietnia Spółka organizuje największe targi budowlane w naszym regionie – BUD-GRYF & HOME.

Pośród zadań realizowanych przez spółkę znalazła się również promocja turystyki. Obecnie mieszkańcy i turyści korzystać mogą z miejskiego Centrum Informacji Turystycznej (CIT Szczecin), znajdującego się w Alei Kwiatowej (pl. Żołnierza 20). Spółka jest odpowiedzialna również za promocję turystyki poprzez projekt Visit Szczecin, w ramach którego organizuje m.in. Szczecińskie Spacery Miejskie - cykl wycieczek tematycznych, które pozwalają odkryć Szczecin na nowo.

W styczniu 2022 Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia przejęła pieczę nad Halą Widowiskowo-Sportową Netto Arena w Szczecinie, stając się jej operatorem.

Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia ma w swojej ofercie również nowoczesny i profesjonalny system akredytacji ACCREDI, pomocny przy organizacji wydarzeń takich jak konferencje, targi, imprezy sportowe, zawody i kongresy. Nasz system sprawdził się m.in. podczas organizacji eliminacji do Mistrzostw Europy w piłce ręcznej, finale regat the Tall Ships Races czy Mistrzostw Europy w Gimnastyce Sportowej Kobiet i Mężczyzn.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++