O nas

#Żegluga Szczecińska #Turystyka #Wydarzenia

- te trzy hasła najlepiej charakteryzują naszą Spółkę.

W naszych kompetencjach leży m.in. administrowanie nabrzeżami stanowiącymi własność zarówno Gminy Miasto Szczecin jak i samej Spółki. Do zadań Spółki należy również zarządzanie szczecińskimi bulwarami, w tym m.in. utrzymanie czystości na terenie bulwarów, opieka nad Aleją Żeglarzy oraz nad punktami handlowo-usługowymi.


Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Sp. z o.o. sprawuje również nadzór nad wyjątkowymi zakątkami wodnymi. Są to miejsca rekreacyjne przeznaczone m.in. dla żeglarzy, kajakarzy, turystów czy ornitologów. Trzy z nich zostały zlokalizowane na rzece Święta: Zakątek Kwadrat, Zakątek Głebia, Zakątek Orły (przy ujściu rzeki do jeziora Dąbie); czwarty zaś znajduje się na kanale Wydrnik: Zakątek Wydrnik. Można je odwiedzić, korzystając z motorówek udostępnianych w naszej wypożyczalni łodzi, którą prowadzimy w bosmanacie przy ul. Zbożowej na szczecińskiej Łasztowni.

Od 2016 roku do zadań spółki ŻSTW dołączyła również organizacja imprez. Działalność eventowa opiera się na kompleksowej organizacji wydarzeń w przestrzeni miejskiej. Z każdym rokiem liczba zorganizowanych eventów jest coraz większa, a ranga ich wielkości rozrasta się na arenę międzynarodową. W 2017 roku Spółka wspólnie z innymi podmiotami odpowiadała za organizację finału regat The Tall Ships Races. Dwa lata później ŻSTW podjęła się organizacji największego wydarzenia sportowego 2019 roku w tej części Europy. Do Szczecina zjechało kilkuset zawodników, którzy walczyli o Mistrzostwo Europy w Gimnastyce Sportowej Kobiet i Mężczyzn.

Nie zwalniając tempa Spółka pracuje już nad kolejnym zlotem wielkich żaglowców, które zacumują w Szczecinie już w daniach 31 lipca-3 sierpnia 2021 roku. Co roku odpowiadamy za przygotowanie największego festiwalu sztucznych ogni w Polsce.

Poza dużymi eventami, Spółka realizuje także mniejsze projekty, jednym z nich jest Kolorowa Aleja. To właśnie w ramach niego przestrzeń Alei Kwiatowej adaptowana jest na potrzeby różnych jarmarków i festynów. Tradycyjny już Jarmark Bożonarodzeniowy sprawia, że w centrum Szczecina klimat Świąt Bożego Narodzenia przyciąga setki mieszkańców i turystów. W 2019 roku po raz pierwszy w tej przestrzeni zorganizowany został Oktoberfest. Największe europejskie święto piwa zawitało do Szczecina i przyciągnęło tłumy.

Nie zapominamy również o wydarzeniach o charakterze wystawienniczym. Na przełomie marca i kwietnia Spółka organizuje największe targi budowlane w naszym regionie – BUD-GRYF.

Pośród zadań realizowanych przez spółkę znalazła się również promocja turystyki. Obecnie mieszkańcy i turyści korzystać mogą z dwóch miejskich Centrów Informacji Turystycznej (CIT Szczecin), znajdujących się na Alei Kwiatowej (pl. Żołnierza 20) oraz na dworcu PKP (ul. Kolumba 1). Spółka jest odpowiedzialna również za promocję turystyki poprzez projekt Visit Szczecin, w ramach którego organizuje m.in. Szczecińskie Spacery Miejskie - cykl bezpłatnych wycieczek tematycznych, które pozwalają odkryć Szczecin na nowo.

Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia ma w swojej ofercie również nowoczesny i profesjonalny system akredytacji ACCREDI, pomocny przy organizacji wydarzeń takich jak konferencje, targi, imprezy sportowe, zawody i kongresy. Nasz system sprawdził się m.in. podczas organizacji eliminacji do Mistrzostw Europy w piłce ręcznej, finale regat the Tall Ships Races czy Mistrzostw Europy w Gimnastyce Sportowej Kobiet i Mężczyzn.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++