Każda puszka cenna

Projekt „Sport dla wszystkich i środowiska"
#KazdaPuszkaCenna oraz #SforAE

„Biegowe Bulwarove” bierze udział we wdrażaniu „Rekomendacji ekologicznych - Jak zorganizować wydarzenie sportowe zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju” Projektu #SforAE. Dzięki temu uczestnicy naszego wydarzenia otrzymają bezpłatne napoje izotoniczne w limitowanej serii aluminiowych puszek Każda Puszka Cenna. Przez cały czas trwania wydarzenia będziemy prowadzili zbiórkę pustych aluminiowych puszek po napojach, zachęcając uczestników do właściwego postępowania ze zużytymi opakowaniami i przekazując je do recyklingu. Korzystając z „Rekomendacji Ekologicznych” planujemy ograniczyć wpływ naszego wydarzenia na środowisko poprzez działania:

  • Na terenie miasteczka biegowego znajdują się kosze do segregacji odpadów.
  • Procedura naszych zamówień do dostawców i rozliczeń to obieg dokumentów w systemie elektronicznym.
  • Pakiety startowe są wydawane w worko-plecakach wielokrotnego użytku.
  • Podczas wydarzenia uczestnicy mogą korzystać z ogólnodostępnych poidełek z wodą.
  • Podczas wydarzenia organizowane są animacje dla dzieci mające na celu poszerzanie wiedzy z zakresu ekologii.
  • Partnerem wydarzenia jest m.in. Bike_S propagujący poruszanie się po Szczecinie rowerami miejskimi.

Projekt „Sport dla wszystkich i środowiska" wspiera wydarzenia sportowe, które wdrażają działania zrównoważone ekologicznie. Pomagają w tym „Rekomendacje ekologiczne” pokazujące możliwe ograniczenie negatywnego oddziaływania na nasze środowisko. Projekt „Sport for All and the Environment” #SforAE jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ Sport. Więcej informacji na www.sforae.eu. Napoje izotoniczne Każda Puszka Cenna wyprodukowała firma Krynica Vitamin, która jest producentem napojów bezalkoholowych i niskoalkoholowych na zlecenie marek i sieci handlowych.


Zastrzeżenie

Niniejsza informacja została przygotowana wspólnie przez Partnerów Projektu „Sport for All and the Environment” (SforAE), współfinansowanego ze środków „Erasmus+ Sport” Small Collaborative Partnerships (numer referencyjny: 622949-EPP-1-2020-1-PL-SPO-SSCP). W informacji przedstawiono jedynie opinie Partnerów Projektu i Agencja Wykonawcza (EACEA) oraz Komisja Europejska nie ponoszą odpowiedzialności za żadne wykorzystanie zawartych w niej informacji.


Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się