1 Ponad tysiąc uczestników pobiegnie dziś w 4. Szczecińskim Biegu Nocnym - Żegluga Szczecińska

12 05 2023

Ponad tysiąc uczestników pobiegnie dziś w 4. Szczecińskim Biegu Nocnym

Ponad tysiąc uczestników pobiegnie w 4. Szczecińskim Biegu Nocnym, który ruszy już w piątek o północy. W miasteczku biegowym na Jasnych Błoniach na zawodników i kibiców będą czekały m.in. masaże, świecące makijaże i punkt fotograficzny.

Serce imprezy będzie biło w miasteczku biegowym przy ul. Piotra Skargi. To tam będzie zlokalizowany start i meta biegu, a o odpowiedni klimat zadbają podświetlone z tej okazji platany. Start biegu na obu dystansach punktualnie o północy, zamknięcie trasy zaplanowano na godz. 1:30, a wręczenie nagród godz. 2:00. Biuro zawodów na terenie miasteczka czynne będzie od godz. 16:00 do 23:00.

Na trasie biegu będą tablice z oznaczeniem pokonanych kilometrów, a także punkty z kubkami z wodą i napojami izotonicznymi. Podczas biegu jego uczestnicy powinni stosować się do poleceń służb i organizatorów. Apelujemy do biegaczy - dbajmy o siebie nawzajem, jeśli zauważymy coś niepokojącego zgłośmy to osobom zabezpieczającym trasę.

Bieg odbędzie się na dwóch dystansach; pięć i dziesięć kilometrów. Uczestnicy pobiegną aleją Papieża Jana Pawła II w kierunku pl. Żołnierza Polskiego, później ulicami: Matejki, Malczewskiego i Rayskiego. Tam trasa odbije z powrotem na aleję Papieża Ja0na Pawła II.

Przed startem biegu w miasteczku będzie można odwiedzić m.in. makijażystki, które wykonają makijaże świecące pod wpływem lamp UV, masażystów i punkt fotograficzny, w którym powstaną wyjątkowe świetlne portrety.

Bieg cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem biegaczy. W planach organizatorów była sprzedaż w tym roku 900 pakietów, ostatecznie limit został zwiększony do 1100 miejsc - to z kolei o 400 miejsc więcej, niż w poprzednim roku. Tegoroczny bieg został całkowicie wyprzedany. Biorą w nim udział biegacze z całej Polski.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć pod adresem https://www.facebook.com/events/5572301989564011

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++