1 Wystawa obrazów Moje miasto Szczecin w Centrum Informacji Turystycznej - Żegluga Szczecińska

17 05 2023

Wystawa obrazów Moje miasto Szczecin w Centrum Informacji Turystycznej

Wystawę obrazów Moje miasto Szczecin autorów z Zespołu plastycznego Bohema można oglądać w Centrum Informacji Turystycznej na pl. Żołnierza Polskiego. Prezentowana tam będzie do 26 czerwca br.

Na wystawie można oglądać 22 prace członków Bohema. Dla jednych autorów szczególnie ważna jest historia miasta i najbardziej atrakcyjne do malowania okazały się dawne architektoniczne symbole miasta, innych urzeka sztuka współczesnego budownictwa czy infrastruktura przemysłowa. Kolejni szczególnym zainteresowaniem obdarzyli pomniki przyrody, lasy i rozlewiska. Szczecin postrzegany jest przez nich jako miasto zieleni i wody.

Zespół plastyczny Bohema jest jednym z zespołów zainteresowań działających w ramach Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinie. Powstał 25 lat temu.

Członkowie zespołu to grupa różnych osobowości i talentów, preferujących różnorodne techniki plastyczne. Są wśród nich byli nauczyciele rysunku z wykształceniem plastycznym, ale również amatorzy. W dorobku mają prace o różnej tematyce malowanych głównie na płótnie, grafik i rysunków.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++