1 Piknik nad Odrą już w ten weekend! - Żegluga Szczecińska

11 05 2017

Piknik nad Odrą już w ten weekend!

Drugi weekend maja w Szczecinie, to jak co roku wiele święto turystyczne. Już 13-14 maja nabrzeże przy Wałach Chrobrego wypełni się kolorowymi straganami i tysiącem zwiedzających. W tych dniach odbędzie się kolejna edycja wielkiego Festynu Turystycznego pn. „Piknik nad Odrą“ oraz Targów Turystycznych "Market Tour". Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

„Piknik nad Odrą“ to jedna z najliczniej odwiedzanych imprez w Polsce, która łączy charakter targowy z atrakcjami i ofertami dla całej rodziny, a ponadto daje możliwość degustacji rozmaitych przysmaków. To doskonała okazja dla osób szukających rozrywki i inspiracji do wyjazdów turystycznych.

Impreza składa się z kilku wydarzeń, tworzących wyjątkową, turystyczną atmosferę:

  • Targi Turystyczne Market Tour

W alejach targów MARKET TOUR swoją ofertę zaprezentują regiony i miasta turystyczne z Polski i zagranicy, w tym z Czech, Niemiec czy Węgier, biura podróży, hotele, ośrodki wypoczynkowe, rekreacyjne i sanatoryjne oraz przewoźnicy. Targi MARKET TOUR to okazja, aby zebrać ofertę turystyczną wyjazdów letnich i zimowych, zaplanować zarówno długi, wakacyjny urlop, jak i krótki wypoczynek.

  • Piknikowe smaki

Piknikowi towarzyszyć będą Targi Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC. Jest to propozycja dla wszystkich zainteresowanych ekologicznymi i naturalnymi produktami oraz unikalnym rękodziełem.

W tym roku jednym z wydarzeń towarzyszących w ramach Pikniku nad Odrą jest Festiwal Smaków Food Trucków . W Szczecinie to wydarzenie odbyło się dwukrotnie w 2016 r. Duże zainteresowanie i pozytywne przyjęcie ze strony mieszkańców sprawiło, iż festiwal zawita w Szczecinie po raz trzeci. Ideą festiwalu jest promowanie zdrowego, różnorodnego i wykonanego z ogromną pasją jedzenia z food trucków. W nadchodzącej edycji podczas Pikniku nad Odrą udział weźmie blisko 20 restauracji na kółkach z całej Polski, reprezentujących kuchnię z najróżniejszych zakątków świata. Na gości czekać będą dania kuchni: meksykańskiej, bliskowschodniej, japońskiej, amerykańskiej, francuskiej, hiszpańskiej oraz polskiej. Pełna lista food trucków pojawi się przed samym wydarzeniem.

Pierwszego dnia Pikniku odbędzie się Wielkie Gotowanie czyli przygotowanie oryginalnej potrawy w Wielkim Garze. W tym roku ugotowana zostanie „Uckermärker Käsesuppe“ czyli tradycyjna zupa serowa przygotowana przez Region Brandenburgii, naszych najbliższych niemieckich sąsiadów, od lat prezentujących swoją ofertę turystyczną na Market Tour.

Około 10 tys. porcji powędruje do uczestników. Gotowanie odbywa się od godzin porannych, degustacja rozpocznie się tradycyjnie po godzinie 14:00.

W tym roku podczas Pikniku odbędzie się również finał XVII edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”, który organizowany jest przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego w partnerstwie ze Związkiem Województw RP. Jego celem jest gromadzenie wiedzy o oryginalnych i charakterystycznych produktach żywnościowych regionów. Każde danie konkursowe musi być przygotowane z wykorzystaniem produktów związanych z danym regionem, powszechnie znanych i rozpoznawalnych w regionie. Dania będą przygotowywane na piknikowej scenie. Do zdobycia w konkursie są nagrody rzeczowe oraz nominacja do nagrody honorowej „Perła 2017”.

  • Wiosenny rodziny festyn

Piknik nad Odrą ma charakter wiosennego rodzinnego festynu, który oferuje atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W tym roku ponowie powstaną place zabaw, wesołe miasteczko, scena z występami muzycznymi i pokazami tanecznymi oraz jarmark. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. Na stoiskach jarmarku każdy znajdzie coś dla siebie. Od przysmaków powstających na bazie naturalnych oryginalnych receptur, poprzez upominki na Dzień Mamy z całego wachlarza ofert biżuteryjnych, biokosmetyków, bądź mody inspirowanej folklorem, do zabawek z surowców naturalnych na Dzień Dziecka.

  • Piknikowa Estrada

Na piknikowej scenie również nie zabraknie atrakcji. Zobaczymy występy wielu zespołów muzycznych – od folku, przez dixiland, szanty, afrosambę, piosenkę poetycką, aż po muzykę elektroniczną i rock.

Nie zabraknie także konkursów zorganizowanych przez wystawców, w których będzie można wygrać ciekawe nagrody. Zupełnie nowym wydarzeniem będzie licytacja organizowana przez portal za10groszy.pl. Poprowadzi ją znany aktor Przemysław Cypryański. Uczestnicy będą mogli wylicytować nowe sprzęty: telewizor, kamerę sportową oraz smartfon, a całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie ekipa programu TVN Co Za Tydzień.

Sobotni wieczór nie obędzie się bez szczecińskiego akcentu. Na scenie zobaczymy zespół Chorzy.

Żegluga Szczecińska jest współorganizatorem wydarzenia.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się