1 Odkrywamy Szczecin… z przewodnikami - Żegluga Szczecińska

11 05 2017

Odkrywamy Szczecin… z przewodnikami

Przed nami kolejna odsłona Szczecińskich Spacerów Miejskich, podczas których – przemierzając ulice Szczecina – poznamy niezwykłe losy naszego miasta. Pierwsze tegoroczne zwiedzanie z przewodnikiem odbędzie się już w najbliższą sobotę (13 maja).

Szczecin to niezwykłe miasto z bogatą historią, której ślady do dziś poukrywane są w na pozór dobrze znanych ulicach, placach i budynkach. Tajemnice stolicy Pomorza Zachodniego przed mieszkańcami i turystami odkryją wykwalifikowani przewodnicy podczas tegorocznej edycji Szczecińskich Spacerów Miejskich.

SSM to inicjatywa Żeglugi Szczecińskiej, która ma na celu pokazanie miasta w nieoczywisty, interesujący i rzetelny sposób. Spacery każdorazowo zaczynać się będą przy Centrum Informacji Turystycznej w szklanym pawilonie na Alei Kwiatowej (pl. Żołnierza Polskiego 20). Tam także będzie można kupić bilety uprawniające do uczestnictwa zwiedzaniu.

Około 1,5-godzinne spacery odbywać się będzie w każdą sobotę, od 13 maja do 9 września, w godzinach:

  • 11.00 – zwiedzanie w jęz. polskim
  • 12.30 – zwiedzanie w jęz. niemieckim
  • 14.00 – zwiedzanie w jęz. angielskim

Ceny biletów:

  • 15 zł – bilet normalny
  • 10 zł – bilet ulgowy (dzieci do lat 10)
  • bezpłatnie – dzieci dla lat 4
  • 35 zł – bilet rodzinny

Spacery Miejskie prowadzone po polsku odbywają się niezależnie od liczby chętnych uczestników. Na zwiedzania w językach obcych obowiązują zapisy, a minimalna liczba uczestników to pięć osób. Rezerwacje przyjmuje Centrum Informacji Turystycznej mailowo (cit@zegluga.szn.pl), telefonicznie (+48 91 43 40 440) lub poprzez zakładkę „Zapisy on-line” na stronie internetowej Żeglugi Szczecińskiej (https://www.zstw.szczecin.pl/pl/wydarzenia/2017/szczecinskie-spacery-miejskie/zapisy-na-spacery).

Spacery 13 maja, a więc w najbliższą sobotę, rozpoczną się na Alei Kwiatowej a zakończą przy Wałach Chrobrego – na terenie Pikniku nad Odrą, którego Żegluga Szczecińska jest współorganizatorem.

Pierwsze spacery miejskie, które dały początek tegorocznemu zwiedzaniu Szczecina, odbyły się w grudniu ubiegłego roku przy okazji Jarmarku Bożonarodzeniowego i cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców.

SSM są kolejnym elementem projektu pn. Kolorowa Aleja (www.KolorowaAleja.pl).

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się