1 Szczecin dla dzieci z miniprzewodnikiem - Żegluga Szczecińska

15 05 2017

Szczecin dla dzieci z miniprzewodnikiem

„Całą rodziną odkrywamy atrakcje Szczecina” – takie hasło widnieje na wyprodukowanym przez Żeglugę Szczecińską miniprzewodniku w formie ulotki skierowanym do najmłodszych turystów. Są w nim rymowanki, krzyżówka, miejsce na dziecięce rysunki i – przede wszystkim – przystępne opisy miejskich atrakcji.

Ulotka dostępna jest (oczywiście bezpłatnie) w miejskich Centrach Informacji Turystycznej – na dworcu PKP i Alei Kwiatowej. Przygotowana została w trzech wersjach językowych – polskiej, niemieckiej i angielskiej. Co ciekawe, druk zdobią kolorowe rysunki obrazujące m.in. Wały Chrobrego, Płonące Ptaki Władysława Hasiora, Filharmonię czy Różankę wykonane przez dzieci. Są to prace nadesłane na konkurs „Moje Miasto Szczecin” zorganizowany przez Dom Kultury „Klub Skolwin”. Okładkę zaś każdy młody turysta może zrobić sam – na pierwszej stronie ulotki pozostawiliśmy wolne miejsce na rysunek ulubionego miejsca w Szczecinie wykonany przez jej posiadacza.

Dodatkową zachętą do zwiedzania Szczecina może być zaproszenie do zbierania pamiątkowych pieczątek m.in. z Zamku Książąt Pomorskich czy Muzeum Techniki, na które miejsce także jest w miniprzewodniku. Po zebraniu wszystkich i rozwiązaniu łatwej krzyżówki, efekt swojej pracy należy przynieść do CIT-u w Alei Kwiatowej. Na wytrwałych, młodych turystów czekać będą drobne upominki.

Zachęcamy do zwiedzania naszego miasta z dziećmi. Zarówno najmłodsi mieszkańcy jak i mali turyści z pewnością odkryją w nim wiele ciekawych miejsc i pasjonujących historii. Pomoże w tym nasza ulotka.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się