1 Kajakiem przez Odrę w szlachetnym celu - Żegluga Szczecińska

29 06 2018

Kajakiem przez Odrę w szlachetnym celu

W słońcu, deszczu i wietrze, przekraczając własne słabości, grupa śmiałków z West Side Polska przez prawie dwa tygodnie płynęła kajakami w dół rzeki Odry z granicy polsko - czeskiej, aż do wód Morza Bałtyckiego. Wszystko w szlachetnym celu – pomocy 12-letniemu Sławkowi i zbiórce pieniędzy na innowacyjny zabieg oraz na rehabilitację chłopca. Sławek mieszka w Morzyczynie niedaleko Stargardu, od urodzenia zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Tylko poświęcenie i ciężka praca rodziców sprawiły, że Sławek jest aktywnym dzieckiem mimo swojej niepełnosprawności. Dowodem tego jest jego start w wyścigu kolarskim dookoła Jeziora Miedwie. Jednak największym marzeniem Sławka jest samodzielność i to, aby w końcu stanąć na nogi i zacząć chodzić

- Dziś jest na to olbrzymia szansa w postaci zabiegu i rehabilitacji. Problemem są jednak pieniądze. Koszt takiego zabiegu to 11800 zł plus przynajmniej 2 turnusy rehabilitacyjne, czyli razem około 20 tys. złotych – mówią organizatorzy spływu.

I to właśnie ta kwota stała się bodźcem do zorganizowania całej wyprawy. Dzięki zebranym pieniądzom Sławek będzie mógł stanąć na nogi i samodzielnie chodzić.

W sobotę na Wyspie Grodzkiej odbędzie się finał spływu oraz festyn dla nastolatka. Impreza startuje o godz. 11. Kajaki powinny spłynąć na marinę około godz. 12. Wtedy też będzie okazja porozmawiania z uczestnikami spływu. Finał akcji potrawa do godz. 16. W programie przewidziane są m.in. pokazowy trening rycerzy, pokaz ognia oraz zajęcia z zumby.

Przez cały czas można wpłacać pieniądze na leczenie Sławka. Link do zbiórki https://zrzutka.pl/uyx2pj

„West Side Polska” to grupą przyjaciół, która chętnie angażuje się w pomoc innym i organizowanie różnych dobroczynnych akacji. Ostatnią ich akcją była pomoc dla Emila Kazanowskiego z Goleniowa chorego na rdzeniaka.


Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++