1 Okręty Królewskiej Marynarki Wojennej Wielkiej Brytanii cumują u stóp Wałów Chrobrego - Żegluga Szczecińska

29 06 2018

Okręty Królewskiej Marynarki Wojennej Wielkiej Brytanii cumują u stóp Wałów Chrobrego

HMS DASHER, HMS EXAMPLE, HMS EXPRESS cumują przy nabrzeżu u stóp Wałów Chrobrego. Pozostaną w naszym mieście do niedzieli. W sobotę od 9 do 12 mieszkańcy będą mogli zwiedzić ich pokłady.

Brytyjskie kutry patrolowe na naszych wodach są już od czwartku. Wczoraj cztery jednostki: HMS DASHER, HMS EXAMPLE, HMS EXPRESS, HMS EXPLORER weszły do Portu Wojennego w Świnoujściu. W poniedziałek, 2 lipca brytyjscy marynarze spotkają się dowódcą 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych. Wizyta w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża zakończy się we wtorek, 3 lipca.

Wizyty robocze okrętów bander państw paktu NATO w polskich Portach Wojennych mają na celu rozwój przyjacielskich stosunków oraz wzajemne zaznajomienie się z warunkami, pracą i sprzętem marynarzy. Służą one również do wymiany doświadczeń związanych z realizacją zadań na morzu.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się