1 Nowy miejski gadżet wybrany! - Żegluga Szczecińska

23 05 2017

Nowy miejski gadżet wybrany!

Znamy autora zwycięskiego pomysłu na projekt i wykonie kreatywnego szczecińskiego gadżetu. I choć do Żeglugi Szczecińskiej – organizatora konkursu – wpłynęło aż 19 propozycji nowych miejskich upominków, komisji konkursowej udało się wybrać ten najlepszy.

Tym samym już w pierwszej połowie czerwca do sprzedaży w miejskich Centrach Informacji Turystycznej trafi… szczecińska gra w kółko i krzyżyk. Wykonana z tworzywa sztucznego plansza jest w kolorach nawiązujących do wizji floating garden. Barwy estetycznych pionków, a więc krzyżyków i kółek, także są szczecinianom dobrze znane. Całość zdobi znak marki i wizerunek filharmonii. Elementy zapakowane są w kartonowe pudełko, które po rozerwaniu samo w sobie także jest planszą do gry. Koszt produkcji jednej sztuki gadżetu został określony przez pomysłodawcę na 15 zł. Cena, za którą będzie można nabyć grę, będzie nieznacznie wyższa.

Komisja konkursowa doceniła w propozycji szczecińskiej firmy Dekostall spójność projektu z wizją miasta, estetykę wykonania, użyteczność i kreatywność. Projekt zdobył łącznie 205 na 210 możliwych do uzyskania punktów. Co ciekawe drugi w kolejności pomysł zdobył tylko jeden punkt mniej. Był nim ekologiczny szkicownik, którego przednia i tylna okładka zrobiona była z jednego kawałka drewna wyginającego się dzięki specjalnym nacięciom. Niewykluczone, że ten pomysł uda się – już poza konkursem – także wprowadzić do sprzedaży.

Pozostałe projekty uzyskały od 79 do 171 punktów. Znalazły się wśród nich m.in. zakładki do książek, kartki 3D, otwieracze do butelek, bawełniane torby i plecaki, organizery na dokumenty, pierniki, filcowe podkładki, bidony, drewniane pocztówki magnetyczne, sadzonka róży i… szczecińska atmosfera w puszce. Jeden pomysł został zdyskwalifikowany z powodu niespełnienia wymogów formalnych (niedostarczenie prototypu gadżetu).

Wyboru dokonała komisja konkursowa, w skład której weszli pracownicy Żeglugi Szczecińskiej i Urzędu Miasta Szczecin odpowiedzialni za promocję i realizację zadań o charakterze turystycznym. Kolejnym krokiem będzie zawarcie z autorem najlepszej pracy konkursowej umowy na dostawę 2000 sztuk gadżetów promocyjnych na warunkach określonych w odrębnej umowie.

Cieszy tak duży odzew mieszkańców i firm, które postanowiły przedstawić swoje pomysły. Żegluga Szczecińska dziękuje wszystkim uczestnikom, którzy nadesłali swoje prace i gratuluje kreatywności, poczucia estetyki i chęci współtworzenia wizerunku miasta.

Dekostall - gra (zwycięzca konkursu)
Dekostall - organizery
Fanaberia Stolarska - tablica kredowa
Paulina Doruch - pierniki
NIUS - pocztówka magnetyczna
NIUS - szkicownik
Marek Powiecka - Atmosfera Szczecińska
Monokromo - podkładki filcowe
Monokromo - zakładaki
P. Lewandowscy - zakładki książkowe
Jakub Strugielski - otwieracz floating opener
Jerzy Pogoda - kostka reklmowa
Jakub Bąk - torby bawełniane
Jakub Bąk - plecak bawełniany
Bidonex - bidony
3D card - kartka 3D

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się