1 Zapraszamy na festyn rodzinny! - Żegluga Szczecińska

24 05 2017

Zapraszamy na festyn rodzinny!

Przed nami kolejne wydarzenie w ramach cyklu Kolorowa Aleja. Tym razem organizatorzy – Urząd Miasta Szczecin i Żegluga Szczecińska – zapraszają mieszkańców i turystów na festyn rodzinny pn. Po sąsiedzku.

Podczas wydarzenia szczecińskie rady osiedli będą prezentować swoją rolę w mieście, cele oraz formy działania. Na odwiedzających czekać będą gry i zabawy osiedlowe, konkursy oraz animacje dla dzieci.

W Turnieju sąsiedzkim uczestnicy po pokonaniu sześciu etapów konkurencji takich jak slalom między pachołkami, skok przez skakankę, będą mogli powalczyć o miano najszybszego spośród wszystkich Rad. Bieg z jajkiem, koszykówka piłeczką do tenisa stołowego czy toczenie opony to okazja do sprawdzenia swojej zręczności, czyli Wyścig z czasem. Za udział w konkursach przewidziane są nagrody niespodzianki, których sponsorem będzie partner Kolorowej Alei – inwestor projektu „Czysta Odra”.

Z myślą o najmłodszych w strefie Zrób to sam zaplanowano malowanie solą, makaronowe wisiorki oraz wspólne tworzenie masek zwierząt. Dodatkową rozrywkę zapewni Strefa animacji czynnie wspierana przez animatorów. Dzieci przekonają się o swojej precyzji podczas rzutów w stronę dużej tablicy celnościowej czy też układania puzzli wielkoformatowych, a duża trampolina pozwoli dać upust energii.

Nie zabraknie również smakołyków – popcornu, gofrów, waty cukrowej i kukurydzy. Co więcej szczecińskie rady osiedli i ich członkowie wykażą się kulinarnie na scenie w konkursie Osiedlowy naleśnik. W jury zasiądą przedstawiciele organizatorów i środowisk kulinarnych. Wspólne gotowanie urozmaicać będą występy artystyczne mieszkańców działających na terenie osiedla. W programie przewidziano także Konkurs talentów dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat.

Każda rada osiedla zaprezentuje się samodzielnie na zaaranżowanym przez siebie stoisku, tworząc wyjątkową przestrzeń odzwierciedlającą wizerunek swojego osiedla. Członkowie samorządów osiedlowych przygotowują ciekawe atrakcje, zabawy i inne niespodzianki. Najciekawsze prezentacje zostaną nagrodzone, a zwycięzców wybiorą sami szczecinianie. Głosowanie odbędzie się za pomocą ankiet dostępnych w namiocie organizatorów i opiekunów rad. Przy nim stanie urna, do której odwiedzający aleję będą mogli wrzucić swoje głosy.

Zachęcamy także do wzięcia udziału w konkursie internetowym, w którym do wygrania są pakiety szczecińskich gadżetów. Wystarczy odwiedzić fanpage www.facebook.com/KolorowaAlejaSzczecin, polubić post konkursowy i odpowiedzieć na proste pytanie: „Które szczecińskie osiedle lubisz najbardziej i dlaczego?”. Ogłoszenie wyników – w piątek.

Impreza potrwa w godz. 11.00 – 18.00. Wstęp i wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Partnerem Kolorowej Alei jest Inwestor projektu „Czysta Odra w Szczecinie”.

Zapraszamy wspólnie z radami osiedli!

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++