Żagle 2023

18-20.08.2023 / Wały Chrobrego i Łasztownia

W tym roku już po raz trzeci w Szczecinie odbędzie się to żeglarskie święto. Zainicjowane w 2021 roku jako rekompensata odwołanego finału regat the Tall Ships Races zostały bardzo ciepło przyjęte przez mieszkańców i turystów. W zeszłym roku podczas Żagli bawiło się ponad 115 tysięcy osób.

Przy szczecińskich nabrzeżach ponowie zagoszczą żaglowce klasy A i B oraz mniejsze jednostki. Żaglowce chętnie uczestniczą w budowaniu programu artystycznego i udostępniają swoje pokłady dla zwiedzających.

Żagle to nowa jakość i nowe rozwiązania dobrze znanych nam imprez o tematyce żeglarskiej. Trzy dni atrakcji, program wypełniony po brzegi, kilka stref i scen. Żagle to także stoiska jarmarkowe i wesołe miasteczka. Zarówno na prawym jak i lewym brzegu nie zabraknie stałych atrakcji i ciekawych propozycji dla każdego.

Sprawdzaj aktualności na stronie: zagle.szczecin.eu

Atrakcje Żagli 2023:

Jednostki na wodzie

Żagle to wspaniała, rodzinna impreza z marynistycznym klimatem, morskimi atrakcjami i najpiękniejszymi żaglowcami. W tym roku kurs na Szczecin obiorą jednostki z Polski, Niemiec, Finlandii czy Holandii. Z gościnności Szczecina skorzystają jednostki szkoleniowe, oldtimery, okręty wojskowe, ale także prywatne jachty, które zacumują w miejskiej marinie.

Jarmark pod Żaglami

Setki kolorowych stoisk i straganów przyciągają szczecińskimi pamiątkami, produktami regionalnymi i wyrobami, których na próżno szukać w centrach handlowych. Stoiska gastronomiczne dbają o to, by goście nie wyszli z imprezy głodni czy spragnieni. Z kolei ci, którzy uwielbiają małe dzieła sztuki, prawdziwe perełki mogą znaleźć w Alei Artystów, w której króluje rękodzieło.

Scena główna

To pod nią gromadzą się goście żądni dobrych dźwięków, których podczas szczecińskich imprez nigdy nie brakuje. Zawsze skupiamy się na tym, by obok tych największych, znanych z radia nazwisk, swoje godne miejsce znaleźli też lokalni artyści. Robimy to, bo lubimy chwalić się tym, co w Szczecinie najlepsze – zdolnymi mieszkańcami o wielu talentach. Zresztą, sami zobaczycie. A jeśli nie zobaczycie, to na pewno usłyszycie!

Scena szantowa

Żagle bez szant, to jak regaty bez wiatru – można, ale po co? Dlatego w tym roku na szczecinian i turystów czeka, jak zawsze, scena szantowa z bogatym repertuarem muzyki żeglarskiej i folkowej. Gwarantujemy, że wystarczy kwadrans spędzony na koncercie, by zacząć pakować plecak i ruszać w rejs dookoła świata. Nie mówcie, że nie ostrzegaliśmy.

Craft Beer Zone

Doceniamy to, co lokalne, rzemieślnicze, robione z sercem i pasją. A takie właśnie są piwa kraftowe oferowane przez browary z całej Polski. Carft Beer Zone to miejsce, w którym zakochają się miłośnicy złotego trunku i nie tylko. Obok piwa spróbować tam można także cydru czy pitnych miodów. To ważne, bo podczas gorących, sierpniowych dni należy pamiętać o nawodnieniu...

Strefa dziecięca

Tutaj na pewno nie będzie cicho. Strefa dziecięca co roku przyciąga tłumy tych najmłodszy gości, którzy po spacerze, zwiedzaniu pokładów żaglowców i zjedzeniu gałki (albo czterech) lodów oczekują prawdziwej rozrywki. Animacje, klauni, występy artystyczne, mnóstwo gier i zabaw. Jeśli to od tego miejsca zaczniecie z dziećmi obecność na imprezie, może być kłopot z dalszym spacerem…

Rejsy jednostkami

Złap wiatr w żagle i wybierz się w rejs jednostkami zacumowanymi przy szczecińskich nabrzeżach. Wybrane żaglowce zapraszają na swoje pokłady!

Festiwal Orkiestr Dętych

Prezentacje sceniczne, przemarsze, pokazy musztry paradnej – tego wszystkiego będzie można doświadczyć w trakcie VI Festiwalu Orkiestr Dętych Szczecin 2023 o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin, który odbędzie się w czasie Żagli 2023.Organizatorzy
Partnerzy:
ZWIK Szczecin
ZWIK Szczecin Pij kranówkę
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się