Nagrody Żeglarskie

styczeń-marzec / Szczecin

Kto w naszym regionie wyróżnił się nieprzeciętnymi osiągnięciami żeglarskimi? Które osoby lub instytucje w wyjątkowy sposób wykazały się w minionym sezonie? Nadszedł moment by podsumować działania żeglarzy w roku 2022 i wskazać tych, którzy zasługują na nagrodę. Po raz siódmy rozpoczynają się nabory kandydatów do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina.

Wyróżnienia trafiają do żeglarzy z Pomorza Zachodniego i Pomorza Przedniego i są ukłonem w kierunku środowiska żeglarskiego. Mają na celu popularyzację żeglarstwa i jego tradycji, uhonorowanie ważnych osiągnięć w tej dziedzinie, kształtowanie i rozwijanie świadomości morskiej, a także wyróżnienie dokonań w dziedzinie wychowania morskiego dzieci i młodzieży. Tegoroczny nabór nagród ruszył 10 stycznia i potrwa do 15 lutego. Zwycięzców poznamy 25 marca.

Nagrody zostaną wręczone w dziewięciu kategoriach: Nagroda Główna – Nagroda imienia Ludomira Mączki; Rejs Roku – Nagroda imienia Wyszaka; Żeglarz Roku; Regatowiec Roku – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Kuby Jaworskiego; Popularyzator Żeglarstwa – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Haski; Nagroda Kota Umbriagi; Trener Roku – Nagroda imienia Teodora Czarneckiego; Wydarzenie Żeglarskie; Żeglarska Nagroda Specjalna imienia Aleksandra Doby.

Nagrody

Nagrody zostaną wręczone w 9 kategoriach:

  • Nagroda Główna imienia kapitana Ludomira Mączki;
  • Rejs Roku – Nagroda imienia Wyszaka (fundatorem Nagrody jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski);
  • Żeglarz Roku (fundatorem Nagrody jest ZOZŻ);
  • Regatowiec Roku – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Kuby Jaworskiego;
  • Popularyzator Żeglarstwa – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Haski;
  • Nagroda Kota Umbriagi;
  • Trener Roku – Nagroda imienia Teodora Czarneckiego;
  • Wydarzenie Żeglarskie;
  • Żeglarska Nagroda Specjalna imienia Aleksandra Doby

Zgłoszenia

Zgłoszenia prowadzone są za pośrednictwem elektronicznego formularza pod linkiem https://www.accredi.pl/nagrodyzeglarskie. Można też pobrać ze strony http://nagrodyzeglarskie.szczecin.pl/ druk zgłoszeniowy oraz wysłać go e-mailem na adres: nagrody.zeglarskie@zstw.szczecin.pl

Więcej informacji na stronie http://nagrodyzeglarskie.szczecin.pl/

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się