Jarmark Wielkanocny 2023

31.03-2.04.2023 / Aleja Kwiatowa

Uwielbiany przez szczecinian Jarmark Wielkanocny w Alei Kwiatowej odbędzie się w dniach 31.03-2.04.2023 r.

W jarmarkowych domkach będzie tam można kupić m.in. wielkanocne ozdoby, pisanki, wianki, koszyczki, oryginalne drobiazgi, rękodzieło i wyroby drewniane. Nie zabraknie także świątecznych przysmaków, tradycyjnych wędlin, serów, pieczywa i miodów.

Jarmark ruszy w piątek 31 marca w samo południe. Ten dzień wypełnią warsztaty dla dzieci, na których poznają gry i zabawy podwórkowe, a także prelekcja Marzeny Białowolskiej z Fundacji Dzikich Zwierząt. Opowie ona o zającach, kurach, pisklakach i o tym, jak je rozpoznawać. Słuchacze dowiedzą się także co robić w razie znalezienia małych zwierząt lub jajek. Wieczorne godziny umili DJ Tatinek, który poprowadzi zabawę taneczną na świeżym powietrzu.

Sobotę i niedzielę wypełnią m.in. warsztaty z ozdabiania pisanek i tworzenia palemek. Dzieci z kolei chętnie wcielą się w poszukiwaczy zaginionych pisanek i stworzą zajęczą Drużynę Pierścienia.

Święta wielkanocne i wiosna to dobra okazja do zmian. Odwiedzający jarmark dowiedzą się, jak lepiej gospodarować żywnością i co zrobić gdy będzie jej za dużo. Miłośników zieleni ucieszą porady na temat wyboru, uprawy i pielęgnacji wiosennych roślin z możliwość zakupu sadzonek. Na miejscu będzie można także wymienić się książkami.

Wszystkie warsztaty na jarmarku będą otwarte; nie obowiązują wcześniejsze zapisy, udział w nich jest także bezpłatny.

Bądź na bieżąco i śledź strony Kolorowej Alei:

Godziny otwarcia Jarmarku Wielkanocnego:
  • piątek 12:00-21:00
  • sobota 10:00-21:00
  • niedziela 10:00-20:00

Kontakt:

jarmarki@zstw.szczecin.pl


Sponsorzy:

Szczecińska Energetyka Cieplna
Szczeciński Fundusz Pożyczkowy

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++