Dzień Przewodnika 2023

25.02.2023 / Szczecin

Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia wraz z Zachodniopomorskim Stowarzyszeniem Pilotów i Przewodników zaprasza na X Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Szczecinie. W tym roku dzień ten świętować będziemy 25 lutego.

Miejscy przewodnicy z okazji swojego święta chcą podzielić się pasją do miasta, pokazać jego charakter i przybliżyć miejską przestrzeń, którą widzimy na co dzień, ale często nie znamy jej genezy, ani historii, a czasem zastanawiamy się co w danym miejscu powstaje i jaką będzie pełniło funkcję.

W tym roku do wyboru są 22 trasy, po których oprowadzi 31 kwalifikowanych przewodników. Trasy uwzględniające wstępy do obiektów będą miały ograniczoną ilość uczestników, dlatego przygotowaliśmy po 2-3 grupy wchodzące do obiektów o różnych porach, aby więcej osób mogło je zobaczyć.

Zwiedzanie rozpocznie się o godzinie 11:00 na Placu Lotników, a zakończy koncertem organowym w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba o godzinie 14:30. Jedynym wyjątkiem będą 2 grupy mające w planie zwiedzanie Fabryki Wody, gdzie trwają jeszcze prace budowlane i wykończeniowe, stąd możliwość wejścia będzie jedynie w godzinach przedpołudniowych.

W ofercie znajdują się zarówno spacery biletowane, jak i otwarte, do których może dołączyć każdy bez uprzedniej rejestracji. Rezerwacja bezpłatnych biletów na uczestnictwo w grupach z limitowanymi wstępami do obiektów będzie dostępna online na stronie:

www.accredi.pl/dzienprzewodnika2023

od godz. 11:00 od piątku, 17.02.2023 r.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z ofertą tegorocznych tras i ograniczeniami dotyczącymi wstępów do zwiedzanych obiektów, a po ich wyborze z miejscem i godziną spotkania z przewodnikiem.

Zobacz trasy spacerów >>

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Centrum Informacji Turystycznej telefonicznie (91 434 04 40), drogą mailową (cit@zstw.szczecin.pl) lub odwiedzając biuro (pl. Żołnierza 20).


Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++