Spacery z przewodnikiem

Zachęcamy do udziału w spacerze miejskim z przewodnikiem – Pivny Szczecin. Spacer poprowadzi Tomasz Wieczorek – przewodnik po Szczecinie (i nie tylko) z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, kierownik Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej na Zamku Książąt Pomorskich.

W cenie spaceru:
  • Degustacyjny pokal i mapka – doskonała, praktyczna pamiątka
  • Degustacja piwa w dwóch browarach (Browar Pod Zamkiem i Stara Komenda Browar)
  • Nieważne czy jesteś turystą, czy szczecinianką/szczecinianinem – odkryjesz Szczecin na nowo 🙂

Skąd wzięła się nazwa piwnica, czy też samo słowo piwo? Jak piwo potrafiło wpływać na życie, a nawet przebieg bitew? Dlaczego doszło do buntu piwnego w Szczecinie? Co łączy piwo z chlebem? W jaki sposób piwo ratowało życie? Czy mitologiczny gryf ma swoje początki w tych samych stronach co… piwo? Te i wiele innych ciekawych historii i historyjek związanych z dziejami i zabytkami Grodu Gryfa przybliżymy na szlaku tematycznym Pivny Szczecin. Podczas spaceru nie zabraknie również legend związanych z miastem, jak i poszczególnymi miejscami oraz dziejami Szczecina. Miasta pełnego fascynujących opowieści…

Poznając smak piwa tworzonego w Szczecinie podczas zwiedzania rozmawiamy nie tylko o piwie, ale przede wszystkim o Szczecinie i jego pasjonującej historii.

Wśród szczecińskich historii nie zabraknie również opowieści m.in. o Buncie Piwnym…

Trzygodzinne wycieczki prowadzone są przez miejskiego przewodnika i kosztują 79 zł (w cenie wliczone są degustacyjne pokale).

Spacery tradycyjnie wyruszą z Centrum Informacji Turystycznej w Alei Kwiatowej.

Bilety:

Liczba uczestników spaceru jest ograniczona.

Dołącz do wydarzenia na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/2655151361286297/2...

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się