Iluminacje Szczecin

14 sierpnia 2022 / Szczecin

Nasze miasto znowu rozświetli się dziesiątkami kolorów!

To już czwarta edycja Iluminacji Szczecin! Centrum miasta można podziwiać w czasie nocnego spaceru odnajdując świetlne niespodzianki. W nietypowych miejscach Szczecina pojawią się wyjątkowe aranżacje i występy muzyczne.

Iluminacje Szczecin 2022 odbędą się 14 sierpnia. Tego wieczoru Park Żeromskiego zmieni się w wielobarwną krainę, gdzie będą królowały światło i muzyka. Zostaną tam przygotowane specjalne strefy światła i muzyki oraz strefa gastronomiczna. Za sprawą palety barw aleje parku nabiorą nowego wyglądu. Ale Iluminacje to nie tylko Park Żeromskiego. W tym roku zaproszeni do współpracy zostali lokalni artyści i light designerzy, którzy w ramach konkursu mogli zgłosić swoje pomysły na instalacje świetlne, które pojawią się w różnych lokalizacjach miasta.

O konkursie

Na konkurs tegorocznej edycji wpłynęło 8 wniosków. Jury konkursu, złożone z przedstawicieli Żeglugi Szczecińskiej Turystyki Wydarzenia pod przewodnictwem Roberta Mleczko, operatora, light designera teatralnego oraz wykładowcy Akademii Sztuki w Szczecinie, wybrało 5 propozycji. Komisja dokonując wyboru kierowała się następującymi kryteriami: 1. wartość artystyczna, świadomość doboru środków oraz ujęcie tematu światła w kontekście miasta; 2. społeczne uwrażliwienie (w tym zaangażowanie widza i zrozumiałość dla „zwykłego” przechodnia); 3. atrakcyjność lokalizacji (w tym zrozumienie adekwatności tematu do pomysłu).

Instalacje konkursowe
  • Pianino setki kolorów
  • Po leśnej stronie rzeczy. Kobieta z natury idealna
  • Świetlna Samba
  • Miasto Lampionów
  • Kino СВОБОДА

Czytaj więcej o instalacjach konkursowych >>

Iluminacje w Parku Żeromskiego

Park Żeromskiego zamieni się w barwną, świetlną krainę. Wszystkie ścieżki będą schodziły się w jedno miejsce, tętniące kolorem, muzyką i pozytywnymi wibracjami. Na centralnym placu Parku wybrzmi muzyka, pojawią się: strefa chill out i piw kraftowych oraz food trucki. Szukajcie świetlnych instalacji wśród parkowych alejek. Czytaj więcej >>

Teatr Letni

Nowa przestrzeń koncertowa w Szczecinie zaprasza na specjalny pokazy Iluminacji. O godz. 22:00 odbędzie się kilkuminutowy pokaz Iluminacji dachu teatru, który zabłyśnie kolorową aranżacją. Do Teatru Letniego zapraszamy także 12.08, na wydarzenie towarzyszące, zapowiadające Iluminacje, czyli wielkie multimedialne widowisko - "Odyssea" Henriego Seroki. Szczegóły na stronie teatrletni.pl >>

Deptak Bogusława

„Deptak Bogusława – łączy nas kolor” to projekt realizowany od dwóch lat. W jego ramach pojawiają się w tej przestrzeni nowe atrakcje oraz cykliczne wydarzenia. Również na Iluminacje Deptak zaskoczy barwami i światłem. Na Deptaku Bogusława po raz pierwszy w Szczecinie zobaczymy świetlny tunel.

ROZŚWIETLONY BIKE_S

Jedną z atrakcji imprezy będzie 10 rozświetlonych rowerów Bike_S. Będą one dostępne od godziny 21.00 na stacji Pomnik Mickiewicza – Szczerbcowa. Wypożycz je i rozpocznij wieczorną podróż przez rozświetlony Szczecin.

Zobacz ulotkę Iluminacji Szczecin 2022 >>


KONTAKT:

iluminacje@zstw.szczecin.pl

Partnerzy

EcoGenerator
Szczecińska Energetyka Cieplna
Zobacz regulamin wydarzenia >>

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się