Bulwarove

czerwiec-wrzesień 2022 / Łasztownia

Bulwarove to sezonowy cykl imprez odbywających się na Łasztowni przy nowo wyremontowanych bulwarach szczecińskich.

Przez 4 letnie weekendy na Nabrzeżu Starówka i sąsiadującym z nim skwerze, na odwiedzających czekać będą leżaki z widokiem na tętniącą życiem marinę, panoramę Szczecina, pyszne jedzenie, DJ, animacje i wydarzenia sportowe. To wszystko sprawiło, że Bulwarove w ubiegłych latach zaskarbiło sobie sympatię tysięcy szczecinian, a teraz wraca w nowej odsłonie.

Tak jak w ubiegłych latach podczas wydarzeń odbywać się będą Biegowe Bulwarove. Więcej o biegach na tej stronie >>

Bulwarove weekendy:
  • 25-26 czerwca
  • 23-24 lipca
  • 27-28 sierpnia
  • 3-4 września

Pierwszy Bulwarovy weekend to 25-26 czerwca. Nie zabraknie darmowych animacji i warsztatów, a także biegów, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Pierwsza odsłona Bulwarovego będzie przepełniona ekologią. Jak zawsze będzie można u nas wypocząć, dobrze zjeść i spędzić miło czas.

Biegowe Bulwarove

W sobotę z samego rana wystartuje pierwszy tegoroczny Bieg nad Czystą Odrą w Szczecinie – Biegowe Bulwarove. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 5 km. Trasa została poprowadzona przez bulwary, most w kierunku Wyspy Grodzkiej i teren wokół mariny. Każdy zawodnik biorący udział w biegu otrzyma pamiątkowy medal i będzie mógł sfotografować się na naszej ściance finiszera. Nie inaczej będzie w biegach dziecięcych. Na piersiach najmłodszych biegaczy zawisną medale, które sami zaprojektowali. Oprócz tego, na mecie dzieci będą mogły liczyć na słodkie upominki. Czytaj więcej o biegach >>

Atrakcje

Biegi to tylko jedna część naszego weekendowego wydarzenia. Przez całą sobotę i niedzielę odwiedzający bulwary mogą liczyć na masę ciekawych atrakcji. W tym miesiącu postawimy na edukację ekologiczną i zwiększanie świadomości już od najmłodszych lat. Dla dzieci przygotowane zostaną ekologiczne warsztaty z sortowania śmieci, wielkoformatowe rowerowe puzzle oraz inne gry planszowe w dużych rozmiarach. Skwer wypełni się także różnorodnymi zabawkami, które będą ogólnodostępne dla każdego dziecka. Będą kręgle, ringo, zjeżdżalnie, gigantyczne klocki i wiele innych. W strefie chillout będzie można wypocząć, poleżeć na leżaku, złapać nieco słońca i czerpać przyjemności z otaczającej przestrzeni. Będzie muzyczka, koce, pufy, zielone trawniki i wiele innych.

Wyspa Grodzka

Będąc na bulwarach zawsze warto zajrzeć na sąsiednią Wyspę Grodzką. Tam można poczuć się jak w egzotycznym raju. Palmy, piaszczysta plaża i leżaki sprawiają, że czas płynie inaczej. A i atrakcji też jest sporo. Weekendowe wieczory można spędzić w miłym muzycznym towarzystwie szczecińskich dj. Dla maluchów organizowane są gry i zabawy.

Na Bulwarowe zapraszamy w weekend 25-26 czerwca w godz. 10.00-17.00. Partnerem wydarzenia „Biegowe Bulwarove Bieg nad Czystą Odrą” jest Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie.Więcej informacji o wydarzeniu już wkrótce!

Partner
ZWIK Szczecin

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++