Jarmark Bożonarodzeniowy

6-22.12.2019 / Aleja Kwiatowa, plac Adamowicza, plac Lotników

Poczuj świąteczny klimat podczas największego Jarmarku Bożonarodzeniowego!

Uwielbiany przez mieszkańców i turystów Jarmark Bożonarodzeniowy powraca. Już od 6 grudnia trzy place w centrum Szczecina przeniosą nas w magiczny czas oczekiwania na święta.

W tym roku nie mogło być inaczej. Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy ponownie wprowadzi w miejską przestrzeń magię Świąt Bożego Narodzenia. Od 6 do 22 grudnia samo centrum miasta zmieni się w krainę pełną świątecznych niespodzianek.

Pysznie i z klimatem


Przed nami czwarty Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku przygotowania do świąt rozpoczniemy już 6 grudnia, czyli w Mikołajki. Na trzech placach: Alei Kwiatowej, placu Adamowicza i placu Lotników pojawią się drewniane domki, w których będzie można zrobić świąteczne zakupy, skosztować smacznych, regionalnych produktów, znaleźć wymarzony podarek pod choinkę czy napić się ciepłej czekolady i grzanego wina. Oprócz tego na Jarmarku Bożonarodzeniowym będzie można skorzystać z bogatej oferty food trucków i innych mobilnych wystawców.

O wyjątkowy klimat podczas naszego Jarmarku zadbają piękne ozdoby bożonarodzeniowe. Na terenie wydarzenia stanie wielka bombka, tunel świetlny czy "eko choinki". To wszystko będzie okraszone świątecznymi kolędami i piosenkami, które będą wybrzmiewać z naszego radiowęzła.

Świąteczne kino, koncerty i wspólne gotowanie


Święta Bożego Narodzenia najlepiej jest spędzać w gronie przyjaciół i rodziny. Po raz kolejny organizatorzy Jarmarku zadbają o to, aby umilić mieszkańcom i turystom także czas oczekiwania na nie. Każdy weekend Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie obfitował w rodzinne atrakcje. Na placu Lotników pojawi się hala namiotowa, w której będą przeprowadzane warsztaty, a wieczorami będzie się zmieniała w salę kinową. W sąsiedztwie zostanie ustawiona scena, na której wystąpią zespoły ze Szczecina i regionu, podopieczni szkół i organizacji pozarządowych oraz instytucji kulturalnych.

W naszej kulturze Boże Narodzenie to też czas wspólnego gotowania, wypiekania bożonarodzeniowych pierników i dekoracji świątecznych ozdób. Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie mnóstwo okazji do tego, aby spróbować swoich sił nie tylko w świątecznej kuchni, ale także rękodzielnictwie. Przed nami wielkie wspólne gotowanie.

Dla każdego coś dobrego

Czymże byłby Jarmark Bożonarodzeniowy bez karuzeli weneckiej, choinek, grzanego wina i świętego Mikołaja? Te wszystkie świąteczne symbole pojawią się także w centrum Szczecina. Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie można nie tylko kupić sobie świąteczne drzewko do domu, ale także zainspirować się, jak w sposób ekologiczny i ekonomiczny udekorować swoje mieszkanie. Na najmłodszych czekać będzie karuzela wraz z loterią fantową, a na pełnoletnich oczywiście grzane wino serwowane w wyjątkowych, szczecińskich kubeczkach. Kto kupił taki w ubiegłym roku, teraz będzie miał okazję uzupełnić swoją kolekcję.


Organizatorzy, partnerzy, patroni

  • Organizatorami Jarmarku Bożonarodzeniowego jest Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia oraz Miasto Szczecin.
  • Sponsorem Jarmarku Bożonarodzeniowego jest Szczecińska Energetyka Cieplna.
  • Patronami medialnymi jest portal wSzczecinie.pl oraz Radio Szczecin.


Więcej informacji

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się