Jarmark Bożonarodzeniowy

14-23.12 / Aleja Kwiatowa

Czekaliśmy na to cały rok. Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a razem z nimi Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym nie może zabraknąć Świętego Mikołaja, choinek i innych atrakcji.

14 grudnia o godz. 12 wystartuje trzeci szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Na 10 dni trzy place – Aleja Kwiatowa, pl. Żołnierza, pl. Lotników przeniosą nas w magiczny świat świąt. Wśród aromatycznych zapachów choinek, grzanego wina, domowych wypieków i tradycyjnych potraw, na odwiedzających będzie czekać moc atrakcji i niespodzianek. Wydarzenie potrwa do 23 grudnia.

Smacznie i kolorowo

Jarmark Bożonarodzeniowy będzie doskonałą okazją zrobienia świątecznych zakupów. Wzdłuż Alei Kwiatowej, pl. Żołnierza oraz na pl. Lotników zostanie ustawionych 75 pięknych, drewnianych domków z przeróżnym asortymentem. Na terenie imprezy będzie można kupić m.in. pierogi, obwarzanki, ryby, przekąski, tradycyjnie wypiekane chleby, naturalne wędliny i sery, miody, także pitne, regionalne piwa i wina i oczywiście choinki!

Odwiedzając nasz jarmark, będzie można zaopatrzyć się nie tylko w produkty spożywcze, to będzie także idealne miejsce dla tych, którzy swoim bliskim pragną podarować coś wyjątkowego, bo wśród asortymentu znajdziemy m.in.: kubki, naturalne kosmetyki, świąteczne ozdoby, ręcznie malowane bombki, rękodzieło, drewniane zabawki czy bawełniane chusty, czapki i ciepłe kapcie.

Oczywiście nie zabraknie u nas grzanego wina, gorącej czekolady, słodkich gofrów, mini pączków, hiszpańskich churrosów, kołaczy czy polanych czekoladą owoców. Podczas jarmarku będziemy mogli skosztować także tureckich specjałów czy dań z kuchni gruzińskiej.

Wydarzenia i atrakcje

Jarmark Bożonarodzeniowy będzie obfitował także w moc atrakcji i niespodzianek. Na każdym z trzech placów pojawi się coś zaskakującego. Pięknie przyozdobiona Aleja Kwiatowa będzie doskonałym tłem dla wieczornych zdjęć. Oprócz ogromnej bombki, którą pokochali szczecinianie, pojawi się tam świąteczna wiata z mnóstwem świecidełek, pod którą będzie można zjeść coś dobrego czy wypić ciepłą czekoladę.

Jak co roku w Alei Kwiatowej stanie jemiołowy zakątek. Zachęcamy wszystkich zakochanych do wizyty na terenie Jarmarku Bożonarodzeniowego i odwiedzenia w towarzystwie drugiej połówki, właśnie jemiołowego zakątka, bo przecież pocałunek złożony pod jemiołą na ustach ukochanej osoby wróży miłość na długie lata.

Czymże byłby Jarmark Bożonarodzeniowy bez karuzeli weneckiej (wiedeńskiej). Pięknie oświetlona i wprawiona w ruch jest gwarancją uśmiechów na dziecięcych twarzach. W tym roku karuzela zmieni swoje położenie i stanie na placu Żołnierza (w miejscu dawnego Pomnika Wdzięczności).

Zamiast sceny – hala z animacjami

Podczas tegorocznego Jarmarku na pl. Lotników zamiast sceny pojawi się duża hala namiotowa, w której będą prowadzone warsztaty i animacje. Już pierwszego dnia Jarmarku zaprosimy do niej uczniów szczecińskich szkół, którzy przyozdobią swoje choinki i wezmą udział w przygotowanych dla nich animacjach i konkursach. Choinki będzie można podziwiać przez cały czas trwania Jarmarku na terenie imprezy.

Każdy jarmarczny weekend będzie wypełniony programem artystycznym. Na pierwszy weekend tj. 15 - 16 grudnia oprócz występów artystycznych, zaplanowaliśmy wielkie gotowanie. Wspólnie z kucharzami przygotujemy tradycyjne dania bożonarodzeniowe. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach m.in. ze zdobienia pierników, a rodzice posłuchać rad ekspertów o tym, jak nie przytyć w święta czy, jak się nie pokłócić z rodziną w trakcie bożonarodzeniowej zawieruchy. W ten weekend spróbujemy też zrobić własne bombki, śnieg, chmury oraz wiele innych.

Drugi weekend 22 - 23 grudnia, będzie obfitował w świąteczne animacje, zabawy, przedstawienia, koncerty kolęd oraz przekazanie Światła Betlejemskiego mieszkańcom Szczecina i harcerzom. Inicjatorem jest Związek Harcerstwa Polskiego, którego członkowie ze sceny przybliżą ideę światła betlejemskiego, złożą świąteczne życzenia i wspólnie z mieszkańcami zaśpiewają kolędy. Na naszej „scenie” zaprezentują się m.in. członkowie Pałacu Młodzieży.

Filmowa niespodzianka

„Kevin Sam w domu”, „Grinch: świąt nie będzie”, „Listy do M.” czy „To właśnie miłość” – to tylko część świątecznych projekcji filmowych, które…będzie można zobaczyć podczas tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego! Każdego popołudnia hala namiotowa na placu Lotników będzie zmieniać się w salę kinową. Będą leżaki, koce i ogrzewacze, tak żeby nikt nie zmarzł podczas wieczornego seansu. Wstęp będzie bezpłatny.

Organizatorzy, partnerzy, patroni

  • Organizatorami Jarmarku Bożonarodzeniowego jest Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.
  • Sponsorem Jarmarku Bożonarodzeniowego jest Szczecińska Energetyka Cieplna.
  • Partnerem Jarmarku Bożonarodzeniowego są: projekt „Czysta Odra w Szczecinie” oraz Totalizator Sportowy - właściciel marki „Lotto”.
  • Patronami medialnymi jest Radio Eska.

>>Zapisz się do wydarzenia na Facebooku!<<


Gdzie i kiedy?

Impreza odbywać się będzie w terminie 14-23.12.2018 r.

Godziny otwarcia:

• poniedziałek – czwartek, w godz. 12:00 – 20:00

• piątek, sobota, niedziela, w godz. 10:00 – 22:00

Lokalizacja: Aleja Kwiatowa, Plac Żołnierza Polskiego, Plac Lotników


O Kolorowej Alei

Ostatnie lata są dla szczecińskiej Alei Kwiatowej czasem niezwykle… barwnym. Nie tylko za sprawą pięknie kwitnących kwiatów i niecodziennych instalacji florystycznych. Koloryt temu miejscu nadają sami mieszkańcy, którzy licznie uczestniczą w szeregu imprez i spotkań.

Historia „Kolorowej Alei” rozpoczęła się w roku 2015, kiedy to w głosowaniu nad projektami Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego uznanie w oczach mieszkańców zyskała propozycja „Ożywienia Alei Kwiatowej”. Ponad 1000 osób opowiedziało się wówczas za posadzeniem w tym miejscu nowych kwiatów oraz ustawieniem ozdobnych gazonów i instalacji florystycznych. W toku spotkań z autorem zwycięskiego pomysłu Urząd Miasta wypracował długofalowy i kompleksowy plan działań pod nazwą „Kolorowa Aleja”, mający na celu realizację założeń projektu. W marcu 2016 roku rozpoczął się cykl wydarzeń, które zachęcały mieszkańców do regularnego odwiedzania tego miejsca.

W szklanym pawilonie u wlotu na Aleję Kwiatową powstało Centrum Informacji Turystycznej, gdzie uzyskać można informacje na temat naszego miasta i regionu, poznać ofertę szczecińskich atrakcji turystycznych, kupić Szczecińską Kartę Turystyczną, miejskie pamiątki, wydawnictwa, bilety na wydarzenia oraz… zaopatrzyć się w kubek ciepłej kawy lub herbaty, z którą wybrać się można na spacer po Szczecinie.


Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++