MIASTO OGRÓD jesień

24.09.2016 - 25.09.2016 / Aleja Kwiatowa

W weekend 24-25 września 2016 r. weekend odbyła się kolejna edycja MIASTO OGRÓD - zielony event. Impreza w formie plenerowego jarmarku, podzielona jest na trzy części i obejmie trzy place w centrum miasta. Odwiedzający mieli okazję zrobić „zielone zakupy”, spróbować ekologicznych potraw i wziąć udział w animacjach edukacyjnych.

Na Alei Kwiatowej ponownie powstała Strefa Animacji i Edukacji z zabawami ekologicznymi edukacją przyrodniczą oraz prezentacjami o tematyce ogrodniczej. Odwiedzający brali udział w pokazach florystycznych, grach i zabawach edukacyjnych, warsztatach z wyplatania koszyków papierowych. Można było także wymienić elektroodpady na sadzonki kwiatów w ramach akcji „Kwiat za grat”. Najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanego pałacu do zabawy, dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Motocykliści dla Dzieci. Niecodzienne pokazy przygotowała ponadto firma AntyMucha, która nie tylko opowiadała, ale także prezentowała mechanizmy polowania roślin owadożernych.

Plac Lotników zazielenił się od krzewów, drzewek i roślin doniczkowych. Można było kupić m.in. rośliny, cebulki kwiatowe, krzewy liściaste i iglaste, drzewa i krzewy ozdobne, iglaki szczepione, byliny, wrzosy, różne gatunki ziół, a nawet warzywa oraz sadzonki truskawek. Właściciele szkółek i gospodarstw ogrodniczych udzielali porad z zakresu nasadzeń i pielęgnacji roślin oraz aranżacji ogrodów.

„Jedz smacznie i zdrowo” – ta idea towarzyszy strefie Eco Market, która ponownie powstała na Placu Żołnierza Polskiego. W alei drewnianych domków odwiedzający mogli zakupić świeże i ekologiczne produkty od lokalnych wytwórców. W ofercie znalazły się m.in. wina, wędliny, miody, świeże warzywa, owoce, przetwory, owoce suszone, chleb, oliwy, przyprawy, nalewki, wyroby z gęsi oraz tradycyjnie wypiekane obwarzanki.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się