1 Znamy nominowanych do Nagród Żeglarskich - Żegluga Szczecińska

10 03 2021

Znamy nominowanych do Nagród Żeglarskich

24 nominacje w 9 kategoriach – kapituła konkursu wybrała najlepszych, którzy mają szansę na zdobycie statuetki. Na liście znaleźli się najlepsi żeglarze, najciekawsze wydarzenia i dokonania.

Spośród nominowanych w każdej kategorii, statuetka oraz tytuł zostaną przyznane jednemu laureatowi. I tak do grona szczęśliwców w tym roku dołączy kolejna 9. O tym, kto dokładnie otrzyma nagrody dowiemy się już 27 marca podczas ogłoszenia wyników. Gala wręczenia Międzynarodowych Nagród Żeglarskich była zawsze okazją do spotkania się i dyskusji w żeglarskim gronie. Niestety, pandemia nie jest przychylna takim wydarzeniom, zatem po raz kolejny ogłoszenie wyników zostanie zaprezentowane online. Podczas transmisji, która odbędzie się 27 marca na profilu Sail Szczecin w serwisie Facebook, dowiemy się, kto w tym roku zwyciężył.

A wybór wcale nie jest łatwy. Podczas tegorocznej edycji wpłynęły 104 zgłoszenia. Najwięcej dotyczyło Nagrody Głównej im. Kapitana Ludomira Mączki (30 zgłoszeń dla 15 kandydatów). Sporo formularzy wpłynęło także do kategorii Popularyzator Żeglarstwa (20 zgłoszeń) oraz Żeglarskiej Nagrody Specjalnej (13 zgłoszeń). Spośród wszystkich kapituła wyznaczyła nominacje do konkretnych kategorii.

  • Nagroda L. Mączki: Jerzy Radomski, Wojciech Maleika, Stanisław Żyła;
  • Rejs Roku: Andrzej Górajek;
  • Żeglarz Roku: Wojciech Maleika, Tomasz Odzioba, Halina Górajek;
  • Regatowiec Roku: Tadeusz Kubiak, Oskar Sawicki, Tomasz Odzioba;
  • Popularyzator Żeglarstwa: Maciej Cylupa, Marek Padjas, Maciej Krzeptowski;
  • Wydarzenie Żeglarskie: Regaty Bałtyckie, Regaty YKP, Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist;
  • Nagroda Kota Umbriagi: Zofia Wołosz, Jakub Guźlecki, Przedszkole Żagielek;
  • Trener Roku: Jerzy Kaczor, Robert Siluk;
  • Żeglarska Nagroda Specjalna: Hanna i Tomasz Piórscy, Izabella Kidacka, Tadeusz Natanek.

Od przyszłego roku jedna z nagród zostanie opatrzona imieniem Aleksandra Doby. 26 lutego kapituła konkursu Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina podjęła uchwałę w sprawie uhonorowania dokonań podróżnika Aleksandra Doby i ustanowienia Nagrody Specjalnej jego imieniem.

Pełny opis nagród i nominacji znajdziemy na stronie: www.nagrodyzeglarskie.szczecin.pl

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się