1 X Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego: Szczecin moim miastem - Żegluga Szczecińska

07 02 2023

X Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego: Szczecin moim miastem

To bez wątpienia nie lada gratka nie tylko dla mieszkańców Szczecina, ale również turystów, którzy tego dnia zechcą odwiedzić nasze miasto. 25 lutego o godzinie 11 na Placu Lotników spotka się aż 31 wykwalifikowanych przewodników. Wraz z mieszkańcami, z okazji swojego święta – X Międzynarodowego Dnia Przewodnika – zwiedzali będą najpiękniejsze i najbardziej tajemnicze zakątki Szczecina.

Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia wraz z Zachodniopomorskim Stowarzyszeniem Pilotów i Przewodników zaprasza na X Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Szczecinie. W tym roku dzień ten świętować będziemy 25 lutego. Z okazji swojego święta, przewodnicy chcą podzielić się pasją do miasta, pokazać jego charakter i przybliżyć miejską przestrzeń, którą widzimy na co dzień, ale często nie znamy jej genezy, ani historii, a czasem zastanawiamy się co w danym miejscu powstaje i jaką będzie pełniło funkcję.

W tym roku do wyboru będą 22 trasy. Trasy uwzględniające wstępy do obiektów będą miały ograniczoną ilość uczestników, dlatego przygotowaliśmy po 2-3 grupy wchodzące do obiektów o różnych porach, aby więcej osób mogło je zobaczyć.

Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się m.in.:

  • gdzie były zlokalizowane i co kryły szczecińskie „dachy Paryża”?
  • ile panoram miast Pomorza jest na freskach sali balowej Pałacu Ziemstwa Pomorskiego?
  • kto i kiedy po raz pierwszy dokładnie opisał historię Szczecina?
  • ilu kibiców może zająć miejsca na rozbudowanym stadionie Pogoni?
  • co pozostało do dziś z Twierdzy Szczecin?
  • gdzie zachowała się reklama Pewex-u?
  • ile aut marki Stoewer można zobaczyć w Muzeum Techniki i Komunikacji?
  • dlaczego Szczecin był owładnięty szpiegomanią lat 50.?
  • jakiej maści był koń przeznaczony Trygławowi?
  • ile basenów i zjeżdżalni będzie w Fabryce Wody?

Szczegółowy opis tras znajdziemy pod adresem

www.visitszczecin.eu/pl/aktualnosci/715-miedzynaro...

Zwiedzanie rozpocznie się o godzinie 11:00 na Placu Lotników, a zakończy koncertem organowym w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba o godzinie 14:30. Jedynym wyjątkiem będą 2 grupy mające w planie zwiedzanie Fabryki Wody, gdzie trwają jeszcze prace budowlane i wykończeniowe, stąd możliwość wejścia będzie jedynie w godzinach przedpołudniowych.

W ofercie znajdują się zarówno spacery biletowane, jak i otwarte, do których może dołączyć każdy bez uprzedniej rejestracji. Rezerwacja bezpłatnych biletów na uczestnictwo w grupach z limitowanymi wstępami do obiektów będzie dostępna online na stronie:

www.accredi.pl/dzienprzewodnika2023

Zapisy startują w piątek 17 lutego od godziny 11.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z ofertą tegorocznych tras i ograniczeniami dotyczącymi wstępów do zwiedzanych obiektów, a po ich wyborze z miejscem i godziną spotkania z przewodnikiem.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Centrum Informacji Turystycznej telefonicznie (91 434 04 40), drogą mailową (cit@zstw.szczecin.pl) lub odwiedzając biuro (pl. Żołnierza 20).

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++