1 Szczecin ponownie pełen żagli - Żegluga Szczecińska

23 05 2017

Szczecin ponownie pełen żagli

Już w najbliższy czwartek rozpoczną się kolejne regaty z cyklu Polish Match Tour w ramach Pucharu Świata. To już 5. runda European Match Race Tour, oraz kwalifikacje do Sopot Match Race. Do Szczecina przyjadą żeglarze z kilku krajów świata. Wśród nich będą załogi z Finlandii, Szwecji, Portugalii, Niemiec, Polski, a także Nowej Zelandii.

Sezon żeglarski w pełni i trzeba z tego korzystać. Załogi walczące o punkty w światowej klasyfikacji wracają w maju do Szczecina, by zawalczyć o wyższe pozycje. Cieszy nas bardzo, że to miasto jest tak przyjazne żeglarzom, a oni chętni wracają na nasze regaty. Dodatkową atrakcją tej edycji imprezy będą niewątpliwie finały, które zostaną rozegrane na Odrze w samym centrum miasta

Maciej Cylupa z MT Partners, organizator regat

Takie rozróżnienie akwenów to znakomita okazja do porównania jak wygląda walka na jeziorze i jak zachowują się jachty na rzece, gdzie dodatkowe warunki dyktują prądy i zmienne wiatry, z którymi załogi będą musiały się zmagać.

I tak początek regat w czwartek od godziny 10:00, a koniec około 19:00. Podobnie w piątek, wszystko na Jeziorze Dąbie przy Centrum Żeglarskim (ul. Przestrzenna 19-21). To właśnie tu wszyscy zainteresowani mogą podziwiać niesamowite pojedynki załóg z pomostów, dzięki temu będąc bliżej walki na wodzie. Sobotnie finały to wspomniane przeniesienie się na wody rzeki Odry w samym centrum Szczecina przy Wałach Chrobrego z bazą na Wyspie Grodzkiej.

Lista startowa (nazwisko, imię, pozycja w rankingu Pucharu Świata)
  • Lumijarvi Olli-Pekka FIN 9
  • Zbroja Patryk POL 21
  • Kling Kim SWE 36
  • Szymik Szymon POL 96
  • Jabłkowski Szymon POL 102
  • Harasimowicz Piotr POL 121
  • Sawicki Rafał POL 161
  • Leite Afonso POR 190
  • Jacobsen Felix DEN 66
  • Austin Frazer Toby NZL 126


Regaty rozgrywane są w dwóch znakomitych lokalizacjach. Dzięki uprzejmości szczecińskiego Centrum Żeglarskiego zainteresowani będą mogli obserwować zmagania żeglarzy bezpośrednio z pomostów. Finał regat będzie można podziwiać z Wałów Chrobrego.

START
Więcej informacji oraz

relację z regat na żywo będzie można śledzić na stronach: https://www.facebook.com/polishmatchtour http://www.polishmatch.pl
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++