1 Rodzinne świętowanie odzyskania niepodległości - Żegluga Szczecińska

08 11 2018

Rodzinne świętowanie odzyskania niepodległości

Warsztaty dla najmłodszych, występy szczecińskich artystów, rodzinny bieg oraz dużo dobrej zabawy – tak w skrócie można opisać zbliżający się Jarmark Niepodległościowy.

11 listopada to bez wątpienia jeden z najważniejszych dni dla historii naszego kraju. Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia postanowiła zorganizować tego dnia Jarmark Niepodległościowy, na który zaprasza całe rodziny.

Finał projektu „Codziennie Polskę tworzyMy”

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości w naszym mieście obchodzimy już tak naprawdę od kilku miesięcy. Rok temu rozpoczęliśmy kampanię „Codziennie Polskę tworzyMy”, w ramach której odbywały się m.in. pikniki osiedlowe, wystawy i debata. Przez te kilka miesięcy mieliśmy okazję poznać też „Myśli niepodległe” znanych osobowości związanych z naszym miastem. Jarmark Niepodległościowy na Alei Kwiatowej będzie finałem tego projektu. W czasie niedzielnego pikniku będziemy mogli zobaczyć wystawę „Codziennie Polskę tworzyMy” czy wziąć udział w Wielkim Kolorowaniu Szczecina. Nie zabraknie również kolorowych gadżetów promujących projekt oraz wspólnego zdjęcia mieszkańców (godz. 12.30).

Podczas Jarmarku będzie można wpisać się do pamiątkowej księgi i złożyć życzenia Polsce z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Lokalni twórcy

Jarmark Niepodległościowy będzie też okazją do zapoznania się z laureatami konkursów „Zrobione w Szczecinie”. Wśród wystawców na Alei Kwiatowej spotkamy m.in. Stowarzyszenie Klub Orientacji Sportowej BnO Szczecin czy Twórcza Cytrynka.

Ponadto na scenie będzie można zobaczyć uczniów szczecińskich szkół podstawowych, podopiecznych Pałacu Młodzieży czy artystów z Teatru Gwitajcie oraz Grodzkiej Agencji Artystycznej.

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych „Taki Szczecin stworzyMy”. Jego wyniki zostaną ogłoszone w niedzielę. Prace uczniów zostaną wyeksponowane na Alei Kwiatowej, podobnie jak modele żaglowców przygotowane przez dzieci z SP 56. Uczniowie tej podstawówki wykonali 100 żaglowców na 100-lecie niepodległości. Najciekawsze jednostki zagoszczą na naszym Jarmarku.

Dużo pyszności

W niedzielę Aleja Kwiatowa zapełni się wystawcami z różnym asortymentem. Oprócz kawy i słodkości będą także food trucki oraz ekologiczne gospodarstwa ze znakomitymi wędlinami, domowymi przetworami z warzyw i owoców czy zdrowymi miodami. Te zdrowe pyszności pojawią się u nas za sprawą Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Szczecinie pod nazwą „Polska smakuje”. Z kolei na łasuchów będzie czekać Wawel Truck pełen słodkości, animacji i dobrej zabawy.

Świętowanie na sportowo

O godz. 11.11 z parkingu między ulicami Tkacką i Mariacką (okolice Exp Pubu) wystartuje rodzinny bieg niepodległościowy, który ma być przede wszystkim dobrą zabawą dla wszystkich biorących w nim udział. Jest on bezpłatny i ma formę rekreacyjną. Biegacze mają do pokonania 5 km. Pierwsze 250 osób na mecie otrzyma pamiątkowe medale.

Więcej szczegółów znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku – Szczeciński Jarmark Niepodległościowy

Program

11:00-19:00

Prezentacja wystawców

Wielkie Kolorowanie Szczecina

Patriotyczna foto budka

Kreatywne warsztaty promujące program MEWA

Czekoladowa strefa Wawel Truck

Wystawa „Codziennie Polskę tworzymy”

Wystawa prac „100 żagli na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” SP 56

11:11-12:00 Szczeciński Bieg Niepodległościowy

11:20-11:35 Występ zespołu Grodzka Agencja Artystyczna

11:40-11:45 „Jestem Polką i Polakiem” - występ uczniów klasy 1A z SP5

12:15 Ogłoszenie wyników biegu niepodległościowego

12:30 Wspólne zdjęcie mieszkańców

13:00-17:00 Każdy umie ratować– Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Szczecinie

13:15 Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Taki Szczecin stworzyMY”

13:30 Afrosamba // Piccoli Voci – występy przygotowane przez Pałac Młodzieży

13:30 Wpis Prezydenta Piotra Krzystka do pamiątkowej księgi

16:00-17:00 Animacje z Teatr Gwitajcie

17:00-18:30 Koncert „A to Polska Właśnie” Teatr Gwitajcie

18:30-19:00 Pokaz ognia i światła Światłogień - pokazy LED & Fireshow SzczecinNasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się