1 Przyjdź na Bulwarove i zakochaj się w bulwarach - Żegluga Szczecińska

15 06 2018

Przyjdź na Bulwarove i zakochaj się w bulwarach

Od soboty skwer na Łasztowni zapełnią leżaki, pufy, kosze wypełnione grami i zabawkami oraz stoiska wystawców oferujących nie tylko dobre jedzenie i napoje, ale też stylowe efekty rękodzieła. Oprócz tego organizator – Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia – przygotował specjalne strefy z grami w wielkim formacie i animacjami. Nie zabraknie muzyki granej na żywo przez DJa i warsztatów dla młodszych i starszych.

Co konkretnie przygotowali organizatorzy?

Zacznijmy od jedzenia. W ramach cyklu na Łasztowni po raz pierwszy zagości Open Kitchen. Idea otwartej kuchni polega na skupieniu lokali gastronomicznych w jednym miejscu i czasie. Pomysł przywiózł do Szczecina ze stolicy Słowenii, Lublany, Uroš Jeraj. Zauroczony szczecińskimi nabrzeżami postanowił przyczynić się do ożywienia tej części Szczecina, przyciągając do niej szczecinian zapachami kuchni całego świata. Restauracje, które wezmą udział w akcji, poznamy w najbliższym czasie.

Open Kitchen to nie wszystko. Na terenie imprezy pojawią się między innymi stoiska z kanapkami, lemoniadami, sokami, ciastami, kawą i rzemieślniczymi alkoholami – winem, cydrem czy piwem. Na gości będzie czekać także saturator, który wzbudził wielkie zainteresowanie podczas Dni Morza.

Grupę wystawców stworzą także twórcy rękodzieła. Bulwarove to szansa na kupienie toreb i innych produktów z upcyclingu, ręcznie wykonanych kartek okolicznościowych, witraży, biżuterii, wianków i elementów dekoracji wnętrz.

Wyjątkową atmosferę panującą na bulwarach wzbogacą rodzinne atrakcje. Na skwerze pojawią się leżaki, kocyki, pufy i skrzynie wypełnione drewnianymi zabawkami opartymi na dobrze nam znanych zabawach. Oprócz tego na terenie imprezy wyznaczona zostanie strefa z grami w dużym formacie. Organizator zadba, byśmy na chwilę zapomnieli o smartfonach i spróbowali swoich sił w zmaganiach przy grach ustawionych w strefie „Unplugged”. Wśród designerskich gier powstałych z drewna, znajdą się piłkarzyki, koci labirynt, flipper czy słoniowe kręgle. Grom towarzyszyć będą animatorzy, bańki mydlane i muzyka grana na żywo przez DJ’a.

Bulwarove odbywać się będzie w sobotę i niedzielę, w godz. 11 - 17, z kolei Open Kitchen trwa do 22.

Na kolejną edycję imprezy zapraszamy już za dwa tygodnie: 30.06-1.07.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Szczecin oraz spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. Partnerem projektu jest inwestor projektu „Czysta Odra w Szczecinie”.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się