1 Podświetlamy Dźwigozaury na czerwono w ramach Światowego Dnia AIDS - Żegluga Szczecińska

30 11 2023

Podświetlamy Dźwigozaury na czerwono w ramach Światowego Dnia AIDS

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS. Głównym jego celem jest zwrócenie uwagi na problem zakażeń HIV/AIDS oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi chorobą. Tego dnia zabytkowe dźwigi z Nabrzeża Starówka zaświecą się na czerwono.

Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS i ich bliskimi jest czerwona kokardka, nieodłączny element obchodów tego dnia. W ramach projektu Peer Education HIV/AIDS realizowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland, szczecińskie Dźwigozaury 1 grudnia po zmroku zaświecą na czerwono.

Działania Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland opierają się na popularyzowaniu wiedzy na temat HIV i AIDS i zachęcają do odpowiedniej profilaktyki. Akcja dociera do coraz szerszego grona odbiorców i jest realizowana we wszystkich dziewięciu oddziałach w Polsce.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++