1 Piątek z mnóstwem atrakcji. A na koniec… fajerwerki! - Żegluga Szczecińska

11 08 2017

Piątek z mnóstwem atrakcji. A na koniec… fajerwerki!

Szczecin powoli przyzwyczaja mieszkańców oraz turystów do tego, że nie można się u nas nudzić. Zmagania strażaków Firefighter Combat Challenge, Szczeci Music Live, Splash of Colors a na koniec finał finałów Pyromagic! To tylko kilka z wielu atrakcji, które czekają na nas w piątek.

W roku 2017 Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic odbędzie się po raz dziesiąty! Czeka nas Finał Mistrzów, podczas którego zaprezentują się zwycięzcy czterech ostatnich edycji. W piątek impreza rozpocznie się o godzinie 20.40 specjalnym pirotechnicznym pokazem dymnym przygotowanym przez Firmę Rodzinną SUREX. Oficjalne otwarcie odbędzie się jednak o 22.10. Dziesięć minut później ze swoim pokazem pirotechnicznym wystąpi firma Jost z Austrii. O godzinie 23.00 w niebo fajerwerki wystrzeli belgijska firma H.C. Pirotechnik. Każdy z pokazów potrwa 15 minut.

GOORal i Psio Crew

Wieczornym pokazom fajerwerków PYROMAGIC towarzyszyć będzie wyjątkowa muzyczna oprawa. Już po raz piąty podczas wydarzenia nie zabraknie festiwalu muzycznego Szczecin Music Live.

Tegoroczna edycja będzie kontynuacją bardzo dobrze przyjętego przez szczecińską publiczność kierunku muzycznego będącego mieszanką folku i muzyki tanecznej wzbogaconego o brzmienia muzyki elektronicznej. Podczas dwóch dni festiwalu usłyszymy i zobaczymy wybitnych przedstawicieli tego gatunku z Polski i zagranicy. W tym roku usłyszymy GOORALa, Psio Crew, Dj'a Haris Pilton i The Ufoslavians.

Strażacy z całego świata walczą o zwycięstwo


O godzinie 10.00 wystartowały zawody strażackie – Firefighter Combat Challenge. Biorą w niej udział śmiałkowie nie tylko z Polski, ale również z wielu europejskich krajów, a nawet ze Stanów Zjednoczonych. Zawody przebiegają wg formuły opracowanej, w oparciu o testy sprawnościowe dla strażaków zza oceanu. Odbywają się na scenie w pobliżu Nabrzeża Pasażerskiego. Potrwają do godziny 20.

W trakcie zawodów strażacy wykonają szereg wyczerpujących zadań. W pełnym rynsztunku bojowym (hełmy, rękawice, ubranie specjalne) będą musieli wykonać następujące czynności:

  • wnieść 19-kilogramowy wąż strażacki na szczyt 12-metrowej wieży oraz wciągnąć dodatkowy jego odcinek przy pomocy liny,
  • za pomocą młota przesunąć na odległość 1,5 metra metalową sztabę o wadze 72,5 kg,
  • pokonać slalom na dystansie 40 m i przebiec ciągnąc wypełniony wodą wąż (30m),
  • przeciągnąć, idąc tyłem, manekina o wadze 79 kg na odległość 30 m.

Najlepsi potrafią wykonać te zadania w 1,5 minuty!

Festiwal kolorów na Łasztowni

Od czwartku w namiotach sferycznych na Łasztowni działa strefa klubowa. Od godziny 10.00 do 18.00 funkcjonuje strefa chillout. Następnie w namiotach odbywają się dyskoteki w rytmach muzyki granej w szczecińskich klubach. I tak do godziny 2.00 w nocy.

Dodatkowo w piątek o godzinie 15.00 na Łasztowni rozpocznie się finał Splash of Colors. O godzinie 18.00 mieszkańcy oraz turyści spróbują pobić rekord w wyrzucie synchronicznym kolorowego proszku holi. Dodatkowo ten sam proszek będzie wyrzucany przez chętnych co pół godziny, aż do 21.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++