1 Jedyna taka przygoda! Zostań członkiem Żeglarskiej Reprezentacji Szczecina - Żegluga Szczecińska

01 02 2021

Jedyna taka przygoda! Zostań członkiem Żeglarskiej Reprezentacji Szczecina

Marzy Ci się prawdziwa morska przygoda? Chcesz zobaczyć, jak wyglądają wyścigi największych żaglowców świata? Jeśli tak, to właśnie teraz jest na to szansa. Rozpoczynamy rekrutację do Reprezentacji Szczecina na regaty the Tall Ships Races 2021!

Szczecińska Reprezentacja wielokrotnie pokazała, że niestraszne jej są morza i oceny. Każdego roku załoga w granatowo-bordowych barwach wyzwala swojego ducha rywalizacji, ale także przyjaźni i dobrej zabawy. Udział szczecińskiej reprezentacji w regatach the Tall Ships Races jest obowiązkowy od prawie dwóch dekad. Nie inaczej będzie w tym roku.

Wszystkie chętne ręce na pokład! Poszukujemy 132 reprezentantów, którzy stworzą zgraną załogę. W regatach w barwach Szczecina wystartują: żaglowiec POGORIA oraz jacht DAR SZCZECINA. Reprezentacja rozpocznie regaty w Kłajpedzie, następnie odwiedzi Turku, Tallinn, Mariehamn i zakończy w Szczecinie. Żeglarze zanim zmierzą się z żywiołem przejdą szereg szkoleń i warsztatów. Będą ćwiczyć pracę w zespole, poznają zasady panujące na pokładzie. Załoga zapozna się ze sprzętem asekuracyjnym i zasadami pierwszej pomocy. Nie zabraknie zadań artystycznych, które pomogą w barwny sposób promować Szczecin i zachęcać do odwiedzenia naszego miasta.

Podczas wielu godzin spędzonych na morzu reprezentanci poznają nie tylko uroki żeglarstwa, ale także – jako pełnoprawna załoga – będą uczestniczyć w wachtach nawigacyjnych, bosmańskich, kambuzowych i trapowych. Nie zabraknie oczywiście codziennej ciężkiej pracy na pokładzie.

Szukamy osób, które:

· najpóźniej w dniu 01.06.2021 r. będą miały ukończony 15. rok życia (pierwszeństwo w rekrutacji mają osoby w grupie wiekowej od 15 do 25 lat),

· mieszkają, pracują lub uczą się w Polsce (pierwszeństwo w rekrutacji mają osoby mieszkające, uczące się, pracujące w Szczecinie),

· posiadają zdolności i umiejętności artystyczne, sportowe lub żeglarskie,

· są odpowiedzialne i zaangażowane w pracę i podjęte działania,

· są kreatywne i otwarte na ludzi i świat,

· znają języki obce w stopniu komunikatywnym,

· posiadają dobry stan zdrowia,

· posiadają umiejętność pływania wpław,

· chcą przeżyć niezapomnianą, żeglarską przygodę.

Zapraszamy również do udziału osoby chcące dopiero rozpocząć swoją przygodę z żeglarstwem!

Organizator zapewnia:

· zorganizowanie szkoleń przygotowawczych przed rozpoczęciem rejsu dla załogi Pogorii,

· wyposażenie Uczestników w ubiór z logo regat the Tall Ships Races 2021,

· wyczarterowanie jednostki na potrzeby rejsu,

· zakwaterowanie i wyżywienie na jednostce podczas rejsu,

· transport Uczestników ze Szczecina do portu wymiany załóg i transport powrotny,

· ubezpieczenie podczas szkoleń i rejsu w zakresie: NNW, OC w życiu prywatnym, kosztów leczenia za granicą,

· opiekę nad osobami niepełnoletnimi.

Jak wziąć udział w rekrutacji do Żeglarskiej Reprezentacji Miasta Szczecin na the Tall Ships Races 2021?

· Wejdź na stronę www.centrumzeglarskie.pl lub tallships.szczecin.eu, tam w informacji dotyczącej rekrutacji kliknij przycisk ZGŁOŚ SIĘ i postępuj zgodnie z instrukcjami.

· Po zarejestrowaniu konta i wypełnieniu deklaracji oczekuj na e-mail zwrotny dopuszczający przesłaną deklarację.

· Po otrzymaniu mailowej akceptacji, deklarację należy wydrukować, podpisać i przesłać pocztą do Centrum Żeglarskiego, ul. Przestrzenna 19, 70-800 Szczecin lub dostarczyć osobiście wrzucając do urny, która znajduje się na parterze budynku Administracji Centrum Żeglarskiego (adres jak wyżej).

· Po zakończeniu rejestracji online Organizator wybierze skład Reprezentacji, o czym poinformuje uczestników e-mailem.

Rekrutacja do Żeglarskiej Reprezentacji Szczecina będzie trwać od 01.02.2021 do 07.04.2021r.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się