1 Centrum Informacji Turystycznej galerią sztuki - Żegluga Szczecińska

07 09 2023

Centrum Informacji Turystycznej galerią sztuki

Nie tylko informacje turystyczne, ale także oryginalne prace malarskie można teraz podziwiać w Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Żołnierza.

Autorką pełnej barw i wyjątkowych interpretacji wystawy jest, urodzona w Gorzowie Wielkopolskim Magdalena Rozkosz, która ze Szczecinem związana jest od 2017 roku. Hobbystka i samouk tworząca prace wizualne różnymi technikami, głównym środkiem wyrazu będącym rysunek i od niedawna, również malarstwo. Tworzy pod pseudonimem Tutaj.Tej. Inspiracje do prac czerpie z sytuacji życia codziennego, często odzwierciedlając swoje nastroje, emocje i też niepokoje.

Natchnienie czerpie z łączeń, zestawień barw, dzieł różnorodnych podziwianych przez nią twórców. Artystyczna kreatywność jest dla niej formą autoterapii i rodzajem przetwarzania świata, dającym swoje ujście w twórczości. Niejednokrotnie tworzy prace o zdefiniowanym motywie, pozwalając sobie na dogłębne zbadanie podjętego tematu. Wystawa "Etap następny" jest kolejnym już pokazem prac. Tym razem skupia się na dziełach malarskich, będących nowym rozdziałem w podróży artystycznej. Prace powstały na podobraziach drewnianych, za pomocą farb akrylowych, farb w sprayu, markerów. Okazjonalnie inkorporuje też inne elementy trójwymiarowe. Jej malarstwo jest mocno graficzne, obfitujące w wyraźne i kontrastowe barwy. Często posługuje się kreską, linią, nawiązując do komiksowych, street artowych nurtów.

Wystawa dostępna będzie w godzinach funkcjonowania informacji turystycznej. Wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++