1 350 ulubionych miejsc w Szczecinie - Żegluga Szczecińska

08 12 2017

350 ulubionych miejsc w Szczecinie

Efektem organizowanego przez Żeglugę Szczecińską konkursu „Moje ulubione miejsce w Szczecinie” jest wystawa prac dzieci i młodzieży w CIT na Alei Kwiatowej. Mali artyści przesłali nam łącznie aż 350 swoich dzieł wykonanych różnymi technikami.

Prace spłynęły z przedszkoli i szkół podstawowych Szczecina i pogranicza. Odzew naszych zachodnich sąsiadów był spory – z Niemiec przesłano łącznie kilkadziesiąt dzieł młodych artystów. Pozostałe pochodzą ze Szczecina. Są na nich miejsca znane i lubiane – Wały Chrobrego, Filharmonia, Zamek Książąt Pomorskich, Park Kasprowicza, Jezioro Szmaragdowe, Ptaki Hasiora. Część ulubionych miejsc jest jednak mniej popularna, lecz oczywiście równie ciekawa. Są na nich m.in. SP59 i Błękitna, cukiernie, Café Niebko, Centrum Handlowe Kaskada czy market… Tesco. Artyści zobrazowali także Stadion Pogoni, Teatr Lalek Pleciuga czy szczecińską Wenecję. Pomysłów jest znacznie więcej – warto zobaczyć je na własne oczy.


Wystawa otwarta jest w godzinach pracy Centrum Informacji Turystycznej. Wizyta na szczecińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym może być doskonałą okazją do wstąpienia do szklanego pawilonu na Alei Kwiatowej. Prace zostały rozwieszone na barierkach na poziomach 0 i +1.

Zwycięzców konkursu poznamy w sobotę, 16 grudnia. Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszeni na jarmarkową scenę o godz. 17.00. Tam wręczymy im nagrody. Dwa pierwsze miejsca w kategoriach przedszkoli i szkół podstawowych nagrodzone zostaną biletami wstępu do parku trampolin Fun Jump oraz voucherami na rejsy motorówkami Żeglugi Szczecińskiej do wykorzystania w maju przyszłego roku. Autorzy wyróżnionych prac otrzymają pakiety świątecznych upominków. Zachęcamy do uczestnictwa – szczególnie młodych artystów z rodzinami.

Celem Konkursu było kształtowanie aktywnej, twórczej postawy dzieci wobec sztuki, historii i przyrody Szczecina oraz rozbudzanie wrażliwości estetycznej dziecka i jego indywidualnych zdolności plastycznych.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się