1 Visit Szczecin na nowo - Żegluga Szczecińska

10 07 2017

Visit Szczecin na nowo

Smartfonowa aplikacja Visit Szczecin zyskała drugie życie. Odświeżona szata graficzna, rozbudowane funkcjonalności i turystyczna infolinia to tylko część nowości, które po kilku kliknięciach mogą pojawić się na ekranach telefonów szczecinian i turystów.


Visit Szczecin to darmowa aplikacja funkcjonująca od około pięciu lat w oparciu o możliwości geolokalizacyjne smartfonów. Przygotowana została głównie z myślą o turystach, ale może być przydatna również mieszkańcom Szczecina. Co ciekawe, w lutym 2013 Visit Szczecin została uznana za najlepszą mobilną aplikacją w Polsce w drugiej edycji Mobile Trends Awards w kategorii „Miasto z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną”. Teraz, po tzw. refreshu, program jest przystosowany do nowych rodzajów urządzeń i ich możliwości. Z pewnością wpłynie to na popularność aplikacji.

Wśród nowych funkcjonalności znalazły się m.in. możliwość kupna elektronicznej Szczecińskiej Karty Turystycznej uprawniającej do wielu zniżek m.in. w restauracjach, teatrach i muzeach. Jej posiadacze mogą również bez dodatkowych opłat poruszać się komunikacją miejską. Karta sprzedawana jest w dwóch wersjach – 24- i 72-godzinnej w cenach 15 i 25 zł.

Kolejną nowością oferowaną przez Visit Szczecin jest możliwość skorzystania z turystycznej infolinii. Po wybraniu odpowiedniej opcji telefon sam połączy się z numerem miejskiego Centrum Informacji Turystycznej.

Prócz tego aplikacja powie nam, jaka pogoda prognozowana jest w Szczecinie i sprawnie odeśle zainteresowanych użytkowników do rozkładów jazdy komunikacji miejskiej opublikowanych na stronie ZDiTM. Dzięki programowi poznamy także harmonogram i opisy wydarzeń, które odbędą się w Szczecinie w najbliższym czasie.

Niezmiennie skorzystać można z interaktywnej mapy z opisami tras tematycznych (m.in. Złotego Szlaku, Miejskiego Szlaku Turystycznego, Grudnia ’70, Niezwykłych szczecinian i ich kamienic) oraz tworzyć własne wycieczki. Użytkownicy mogą zapoznać się z ofertą konkretnych miejsc, firm i instytucji, które podzielone zostały na kategorie (m.in. gastronomia, sport, noclegi, na fali, dla dzieci) i umiejscowione na planie miasta. Jest to zresztą jedna z najważniejszych możliwości Visit Szczecin – geolokalizacja na mapie z naniesionymi atrakcjami turystycznymi. Tym sposobem turyści powinni bez przeszkód poruszać się po mieście, odwiedzając godne uwagi miejsca.Visit Szczecin v. 2.0. dostępna jest na systemy:

Prace nad udoskonaleniem programu wciąż trwają. W ich ramach na bieżąco usuwane są wszystkie błędy (m.in. stara grafika w sklepie google play)

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się