1 1 kwietnia Dźwigozaury zaświecą się na niebiesko - Żegluga Szczecińska

29 03 2024

1 kwietnia Dźwigozaury zaświecą się na niebiesko

1 kwietnia 2024 r. przypada 100-lecie służby Królewskich Kanadyjskich Sił Powietrznych. Z tej okazji szczecińskie Dźwigozaury zostaną podświetlone na niebiesko i wezmą udział w próbie bicia próbując rekordu Guinnessa w największej liczbie punktów orientacyjnych oświetlonych w ciągu 24 godzin.

100-lecie Królewskich Kanadyjskich Sił Powietrznych (RCAF), będzie okazją do ukazania historycznych polsko-kanadyjskich więzi. Od 100 lat ścieżki polskich i kanadyjskich lotników splatają się wielokrotnie. Przez cały rok organizowane będą wydarzania mające na celu uczczenie tej rocznicy, a jednym z nich jest oświetlanie charakterystycznych obiektów i pomników niebieskim kolorem RCAF i jednoczesna próba pobicia rekordu Guinnessa w największej liczbie punktur orientacyjnych oświetlonych w ciągu 24 h. W próbie bicia rekordu swój udział zadeklarowało około 200 instytucji na całym świecie.

Więcej informacji nt. wydarzenia znajduje się na stronie https://rcaf2024arc.ca/

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się