Wypożyczalnia łodzi motorowych i katamaran

Odkryj Szczecin… od strony wody

Zamiast spaceru, kina czy wycieczki rowerowej… wyprawa motorówką po Odrze lub jeziorze Dąbie. Taką możliwość mieszkańcom i turystom daje Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, która kolejny już raz otwiera sezonową wypożyczalnię łodzi motorowych. Liczniejsze grupy skorzystać mogą także z oferty wynajęcia katamaranu.

Motorówki

Tam, gdzie nie dotrze się pieszo, samochodem lub rowerem, przypłynąć można… motorówką. Do zobaczenia, prócz panoramy Szczecina od strony rzeki, jest wiele innych, interesujących miejsc – zakątki wodne wzdłuż rzeki Święta i przy kanale Wydrnik, tzw. szczecińska Wenecja, jezioro Dąbie oraz liczne kanały i wyspy. Rejs to także świetna okazja do obserwacji dzikiej przyrody – czapli, orłów bielików, bobrów, wydr i rzadkich gatunków roślin.

Każda z sześciu motorówek pomieści maksymalnie 5 osób. Do ich prowadzenia, z uwagi na niewielki silnik, niewymagany jest patent motorowodny. Oznacza to, że właściwie każda dorosła osoba bez kłopotów poradzi sobie ze sterowaniem łodzią. Oczywiście przed rejsem załogi przejść muszą obowiązkowe krótkie szkolenie z zakresu manewrowania i bezpieczeństwa.

Motorówki stacjonują przy bosmanacie na Bulwarze Gdyńskim (ul. Zbożowa 3). Wypożyczalnia czynna jest codziennie w godzinach od 10.00 do 19.00 (o godz. 18.00 ostatnie wypożyczenie, o godz. 19.00 musi nastąpić zwrot łodzi).

Zainteresowanym polecamy wcześniejsze rezerwacje telefoniczne: bosman – 734 401 410.

Cena wypożyczenia łodzi, niezależnie od liczby osób (max 5) wynosi:

  • 70 zł za pierwszą godzinę*
  • 60 za każdą kolejną godzinę
  • 400 zł za cały dzień

* Przy wypożyczeniu motorówki, konieczne jest wpłacenie kaucji w wysokości 100 zł.

Przed skorzystaniem z naszych usług prosimy o zapoznanie się z regulaminem i wytycznymi sanitarnymi.

>> Regulamin wypożyczalni <<

>> Regulamin COVID-19 <<


Katamaran

Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia oferuje także rejsy katamaranem „Telimena”, który pomieści łącznie 10 osób. Jest to niewielka, komfortowa i stateczna jednostka pasażerska z napędem motorowym. Została zbudowana w USA na kadłubie aluminiowym typu katamaran. Posiada niewielkie zanurzenie, jest w stanie pływać nawet po bardzo płytkich wodach. Kadłub typu katamaran jest jedną z najbardziej bezpiecznych konstrukcji.

„Telimena” jest wyposażona w cichy i ekonomiczny silnik spalinowy o mocy 50 KM. Maksymalna prędkość rozwijana przez jednostkę to 25 km/h. Katamaran posiada komfortowe wyposażenie w postaci wygodnych kanap, stolika, umywalki oraz licznych schowków. Łódka wyposażona jest w baldachim chroniący pasażerów przed deszczem i słońcem. Umożliwia wygodny i bezpieczny wypoczynek na krótkich trasach i spokojnych wodach.

Oferta spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia umożliwia organizację na pokładzie katamaranu niewielkich imprez okolicznościowych.

Cena czarteru katamaranu ze sternikiem:

  • 350 zł za pierwszą godzinę
  • 300 zł za każdą kolejną godzinę

Katamaran cumuje przy Nabrzeżu Pasażerskim, w sąsiedztwie Dworca Morskiego (ul. Jana z Kolna 7). Rejsy, niezależnie od rodzaju, poprzedzić musi rezerwacja. Złożenie jej możliwe jest telefonicznie: 728 942 732 (numer nie kieruje do wypożyczalni motorówek).

Zapraszamy mieszkańców i turystów do skorzystania z oferty ŻSTW i poznania Szczecina od strony wody.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++