1 Znamy gospodarza strefy letniej - Żegluga Szczecińska

29 05 2017

Znamy gospodarza strefy letniej

Szczecińska spółka 2Event rozpoczyna działalność w miejskiej strefie letniej na Wyspie Grodzkiej. W miniony piątek umowę w tej sprawie podpisała Żegluga Szczecińska.

Efektem kilkutygodniowych negocjacji z firmą 2Event jest umowa określająca zakres działań i zasady współpracy w ramach projektu „Miejska Strefa Letnia” w sezonie 2017. Opiera się ona głównie na uruchomieniu punktów gastronomicznych – na terenie MSL i przy budynku NorthEast Mariny. Obecnie do potrzeb gastronomicznych gospodarz dostosowuje portowy kontener, który dotrze na teren plaży drogą wodną. Do tego czasu 2Event prowadzić będzie działalność w soboty i niedziele, bazując na tymczasowym punkcie gastronomicznym.

Zgodnie z umową od połowy czerwca (a więc od chwili postawienia gotowego kontenera) do maksymalnie 30 września (zależnie od pogody) goście MSL siedem dni w tygodniu korzystać będą mogli z docelowego punktu gastronomicznego wraz z ogródkiem i kompleksową aranżacją terenu (w skład której wejdą m.in. leżaki, parasole, kosze plażowe, huśtawki, trampolina, stoliki i ławki). Co więcej w okresie tym odbędzie się ponad 70 wydarzeń, których wykaz stanowi załącznik do umowy. Znalazły się w nim m.in. plażowe kino, warsztaty muzyczne, spotkania z kabaretem i stand upem, wydarzenia czytelnicze, koncerty, plenery malarskie, zajęcia jogi i fitnessu, dyskusje, silent disco, zajęcia dla dzieci, rozgrywki rugby i turniej frisbee.

MSL otwarta będzie dłużej niż w roku ubiegłym. Od niedzieli do czwartku (już po uruchomieniu punktu gastronomicznego) MSL odwiedzić będzie można od 10 do 22, zaś w piątki i soboty strefa czynna będzie w godz. 10 – 24. W uzasadnionych przypadkach, po konsultacji z Żeglugą Szczecińską, godziny te będzie można zmienić.

Firma 2Event, zgodnie z umową, odpowiadać będzie m.in. za utrzymanie czystości i porządku na dzierżawionym terenie oraz wywóz śmieci, niezbędne naprawy infrastruktury, zapewnienie ochrony podczas organizowanych wydarzeń czy ubezpieczenie.

Pierwszym tegorocznym wydarzeniem w MSL była zorganizowana 27 maja impreza towarzysząca szczecińskim juwenaliom pn. Idziemy na plażę”. Studenci (i nie tylko), którzy odwiedzili Wyspę Grodzką w minioną sobotę mogli skorzystać z oferty gastronomicznej, poćwiczyć zumbę i fitness oraz zabawić się kolorami w ramach festiwalu „Spalsh of colours”.


Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++