1 Turystyczne nowości dla zwiedzających - Żegluga Szczecińska

16 04 2024

Turystyczne nowości dla zwiedzających

W nadchodzącym sezonie turystycznym zwiedzania Szczecina będzie jeszcze przyjemniejsze. Dzięki mobilnym narzędziom turyści będą mogli w łatwy sposób zaplanować pobyt w mieście.

Podczas poniedziałkowego spotkania zaprezentowane zostały nowe narzędzia, które ułatwią przyjezdnym zwiedzanie naszego miasta. Są to odpowiedzi na liczne zapytania branży oraz turystów, którzy chcieliby w jednym miejscu znaleźć jak najwięcej informacji oferty turystycznej Szczecina.

Pierwszą z nich jest platforma Tours Szczecin, potocznie nazywana Wycieczkownikiem, gdzie znajdziemy aktualne propozycje wycieczek po Szczecinie i okolicach. Wchodząc na stronę www.tourszczecin.eu można wybrać sobie aktywność na każdy dzień i poznawać historię otaczającego nas świata. Na stronie znajdziemy opcje płatne i bezpłatne, a wyszukiwanie jest łatwe poprzez wygodne sortowanie i filtrowanie zasobów. Platforma działa w trzech wersjach językowych: polskim, niemieckim i angielskim.

- Wycieczkownik powstał na potrzeby pracowników Centrum Informacji Turystycznej już dwa lata temu. Ideą powstania było to, aby gromadzić różne wydarzenia, z których dowiemy się czegoś o Szczecinie lub najbliższych okolicach. Dzisiaj możemy Państwu zaprezentować platformę www.tourszczecin.eu, która skupia w jednym miejscu wszystkie wydarzenia i wycieczki – opowiada Szymon Maksymiuk, pracownik Centrum Informacji Turystycznej. – Na stronie znajdziemy nie tylko same spacery, ale także wydarzenia innego charakteru, stacjonarne: wernisaże, finisaże, wystawy, wykłady, które poruszają temat historii Szczecina. Każda z wersji językowych ma swój kod QR, który umożliwia turystom szybkie zeskanowanie i znalezienie informacji w swoim telefonie komórkowym.

- Bardzo często turyści nie trafiają nawet do Centrum Informacji Turystycznej, a bazują na wiedzy, którą otrzymują w hotelowych recepcjach. Od teraz mamy takie narzędzia, które w łatwy i przyjemny sposób prezentują ofertę turystyczną - mówi Anna Rojek, specjalista ds. turystyki ŻSTW. - Zachęcamy wszystkie organizacje turystyczne oraz partnerów także z Niemiec, do przesyłania nam informacji nt. wydarzeń, które odbywają się także po ich stronie, bo Wycieczkownik oferuje nie tylko to, co dzieję się w Szczecinie, ale także w okolicach, przez co możemy zatrzymać turystę na dłużej w naszym regionie.

Kolejnym narzędziem będzie Aplikacja – audioguide Explore Szczecin, którą będzie można pobrać na urządzenia mobilne już pod koniec tego miesiąca. Explore Szczecin to gotowe propozycje wycieczek ze szczegółowymi opisami miejsc, dla których bazę stanowił Miejski Szlak Turystyczny.

- Aplikacja Explore Szczecin dedykowana jest turyście pieszemu. Na bazie czerwonego szlaku stworzyliśmy kilka innych propozycji wycieczek. Aplikacja pokazuje nasze obecne położenie. Oprócz tego, że możemy sobie spacerować i czytać o miejscach, które mijamy, możemy także je wysłuchać, bo Explore Szczecin jest wyposażona także w lektora – wyjaśnia Szymon Maksymiuk. ­

Użytkownicy będą mieli do wyboru 10 tras, na których mamy wyznaczone miejsca warte uwagi, atrakcje oraz ciekawostki. Trasy mają różną długość i obejmują różne tematy m.in.: Wokół Starego Miasta; Historyczne Nowe Miasto; Śladami Dynastii Gryfitów; Twierdza Szczecin.

- W tym momencie możemy schować telefon do kieszeni, włożyć słuchawki do uszu i spacerować po Szczecinie, słuchając tego, co lektor nam opowie o miejscach, które znajdują się na szlaku – dodaje Szymon Maksymiuk.

Aplikacja będzie dostępna do pobrania w ciągu najbliższych dwóch tygodni i będzie można poprać ją zarówno z Google Play (Android) oraz AppStore (iOS).

Propozycją już dobre znaną i ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród turystów oraz samych mieszkańców są Miejskie Spacery z Przewodnikami. W tym roku wycieczki ruszą 1 czerwca i będą odbywać się w każdą sobotę do 28 września. Przewodnicy będą oprowadzać turystów w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim.

- W tym roku zorganizowanych zostanie 18 spacerów, sprzedaż biletów pod koniec tygodnia, ale już dzisiaj można zapoznać się z listą spacerów i zaplanować wycieczki – mówi Anna Rojek.

Daty i tematy spacerów

01.06.2024 Dawid Gajkowski Zielone oblicze Szczecina

08.06.2024 Małgorzata Duda Śladami Sydonii von Borcke

15.06.2024 Magdalena Olejniczak Szczecin - Berlińskie inspiracje

22.06.2024 Tomasz Duda O piratach, rybakach, żeglarzach i innych ludziach morza

29.06.2024 Katarzyna Jackowska Muzyczny Szczecin

06.07.2024 Tomasz Wieczorek Damy Szczecina - Filipinki że HEY

13.07.2024 Jacek Woch Szczecin pierwsze spotkanie

20.07.2024 Katarzyna Jackowska Szczecin 1912

27.07.2024 Jacek Woch Miasto na śledziu zbudowane

03.08.2024 Joanna Olszowska Cmentarz Centralny - Ogród Pamięci i Zadumy

10.08.2024 Tomasz Wieczorek Wielonarodowy Szczecin

17.08.2024 Magdalena Hanusz Szczecin na starych pocztówkach i fotografiach

24.08.2024 Maciej Dobromilski Przez Szczecin nad morze – nadodrzańskie bulwary

31.08.2024 Szymon Maksymiuk Jak Stettin stał się Szczecinem

07.09.2024 Maciej Dobromilski Historyczne przemiany Szczecina

14.09.2024 Daria Zając Krwawe historie Szczecina

21.09.2024 Dawid Gajkowski Twierdza Szczecin 1724 -1873

28.09.2024 Joanna Olszowska Czar dawnego Szczecina

Więcej informacji nt. turystycznego Szczecina znajdziemy na stronie www.vistiszczecin.eu

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się