1 Trwa remont mostu na Wyspę Grodzką - Żegluga Szczecińska

15 09 2023

Trwa remont mostu na Wyspę Grodzką

Rozpoczął się gruntowny remont mostu na Wyspę Grodzką. Przeprawa będzie nieczynna przez kilka tygodni.

Modernizacja kładki będzie obejmować wymianę nawierzchni oraz wzmocnienie i naprawę murów przyczółkowych i otaczających nawierzchnię. Po zakończonej modernizacji kładka będzie miała nie tylko nowe deski, ale także barieroporęcze oraz zejścia wykonane z kostki brukowej.

Prace zostały podzielone na kilkanaście etapów, obecnie zdemontowano już deski tarasowe. W przyszłym tygodniu remont wejdzie w bardziej zaawansowane prace, zdemontowane zostaną bariery od strony Wyspy Grodzkiej, w związku z czym ze względów bezpieczeństwa most zostanie całkowicie wyłączony z użytkowania.

Wykonawca ma 56 dni na wykonanie robót, co oznacza, że przeprawa mostowa na Wyspę będzie możliwa dopiero w listopadzie. Koszt modernizacji to 467 762,07 zł.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się