1 Topimy Marzannę! - Żegluga Szczecińska

19 03 2018

Topimy Marzannę!

21 marca wspólnie z przedszkolakami powitamy długo wyczekiwaną wiosnę. Tradycyjne topienie Marzanny odbędzie się na Bulwarze Piastowskim. Poprzedzi ją barwny korowód młodych szczecinian.

Marzannę przygotowują dzieci i nauczyciele z Przedszkola Publicznego nr 29. W najbliższą środę korowód około 90 dzieci z czterech grup wiekowych wyjdzie z siedziby przedszkola przy ul. Wyszyńskiego 6 około godziny 11.00. Z wiosennymi piosenkami na ustach dzieci przemaszerują na Bulwar Piastowski (w okolicy pawilonów gastronomicznych), gdzie czekać będą na nich pracownicy Żeglugi Szczecińskiej, którzy po utopieniu Marzanny wyłowią ją z wody. Nie zabraknie zagadek, piosenek i pamiątkowych identyfikatorów dla najmłodszych przepędzających zimę.

Topienie Marzanny na bulwarze rozpocznie się około godz. 11.30 i potrwa mniej więcej 30 minut. Wszystkich chętnych do powitania wiosny także zapraszamy na bulwar – 21 marca około 11.30 każda grupa czy rodzina będzie mogła bezkarnie wrzucić z Bulwaru Piastowskiego Marzannę do Odry. Żegluga Szczecińska zadba o to, by kukły nie zaśmiecały rzeki.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się