1 Ten weekend spędź z nami podczas Bulwarovego - Żegluga Szczecińska

20 07 2023

Ten weekend spędź z nami podczas Bulwarovego

Zaczniemy od aktywnej przebieżki po nadodrzańskich bulwarach, a później będziemy ratować pszczoły i budować dla nich poidełka.

Przed nami kolejny aktywny i pełen atrakcji Bolwarovy weekend. Na początek krótka rozgrzewka, po której wystartuje duga edycja „Biegowego Bulwarovego – Pij kranówkę i leć na życiówkę”. Uczestnicy będą mieli do pokonania około 5 km trasę wiodącą nadodrzańskimi bulwarami. Po przekroczeniu mety otrzymają pamiątkowe medale i będą mogli zrobić sobie zdjęcia na bulwarovej ściance finiszera. Odbiór pakietów startowych (oraz koszulek) możliwy będzie w piątek (21. lipca) w Centrum Informacji Turystycznej w Alei Kwiatowej w godzinach 13:00 -18:00. Tuż po 11.00 w szranki staną najmłodsi biegacze, których po raz kolejny do mety zaprowadzi Kot Umbriaga. Starty dla dzieci będą odbywały się w turach, adekwatnie do kategorii biegowych. Na spragnionych po biegach, i nie tylko, będą czekać poidełka z pyszną i zdrową kranówką.

Ale Bulwarove to nie tylko biegi. To cała masa zabawy, kreatywnych warsztatów, animacji i chillu na naszych leżaczkach i trawnikach. Kto do nas dołączy, nie będzie się nudzić, a telefon wyciągnie wyłącznie do zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

W najbliższy weekend będziemy promować ekologiczny styl życia, nie tylko pijąc kranówkę od Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie, tym razem przyłączymy się do ogólnoświatowej akcji ratowania pszczół. Uczestnicy warsztatów będą mogli przygotować poidełka dla pszczół oraz zobaczyć, jak wygląda hotel dla owadów. Dzięki Zakładowi Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie stworzyć prawdziwy bufet dla owadów, czyli zasiać na własnym ogródku kwietną łąkę. Ale, żeby je zdobyć trzeba będzie rozwiązać nie lada zagadkę i zagrać w naszą grę terenową. Ktoś wykradł cenne nasiona łąk kwietnych. Pszczeli detektywi będą musieli rozwiązać zagadkę zaginionych nasion i dowiedzieć się kto jest odpowiedzialny za zniknięcie cennych nasion łąk kwietnych od EcoGeneratora. Podejrzanych jest aż czterech. Wystarczy tylko dobrze zwiedzić Łasztownię, znaleźć poszlaki i rozwiązać pszczelą zagadkę. W nagrodę otrzymasz paczkę nasion do wysiania własnej łąki kwietnej dla pszczół.

Podczas tego weekendu na bulwarach zacumuje Dacia Extreme Tour 2023 ze swoją specjalną strefą, gdzie będzie można napić się kawy czy porozmawiać z instruktorami Szkoły Bezpiecznej Jazdy.

Partnerami wydarzeń na bulwarach są: Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie, EcoGenerator Szczecin, Totalizator Sportowy, Demant, rower miejski Bike_S oraz Dacia.

Na Bulwarove zapraszamy w godzinach 10:00-17:00 w sobotę i niedzielę.

Program

SOBOTA

 • 9:45 Rozgrzewka dla dorosłych
 • 10:00 Drugie Biegowe Bulwarove – Pij Kranówkę i leć na życiówkę
 • 11:00 Wręczenie nagród miejsca I-III w kategorii kobiety / mężczyźni
 • 11:05 Rozgrzewka dla dzieci
 • 11:15 Biegi Kota Umbriagi w turach
 • 10:00-17:00 Leżaki, planszówki, gry plenerowe i wielkoformatowe, muzyka grana przez DJ-a,
 • 10:00-17:00 Dacia Extreme Tour 2023
 • 10:00 -17:00 Ekologiczne animacje dla całej rodziny
 • 12:00-17:00 Gra Miejska o pszczołach – nagroda nasiona łąk kwietnych, przygotowywanie poidełek dla pszczół
 • 12:00-17:00 Tor rowerowy Bike_S z nagrodami

NIEDZIELA

 • 10:00-17:00 Leżaki, planszówki, gry plenerowe i wielkoformatowe, muzyka grana przez DJ
 • 10:00-17:00 Ekologiczne animacje dla całej rodziny
 • 10:00-17:00 Gra miejska o pszczołach + przygotowywanie poidełek dla pszczół
 • 10:00-17:00 Dacia Extreme Tour 2023
 • 10:00-17:00 Tor rowerowy Bike_S z nagrodami

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się