1 Szczeciński Jarmark Wielkanocny - Żegluga Szczecińska

22 03 2023

Szczeciński Jarmark Wielkanocny

Stoiska z wielkanocnymi ozdobami, gry i zabawy z animatorami i prelekcje poświęcone wielkanocnym zwierzętom – te wszystkie atrakcje będą czekały na gości pierwszego dnia Jarmarku Wielkanocnego w szczecińskiej Alei Kwiatowej. Trzydniowa świąteczna impreza rusza 31 marca.

Kolorowe domki wystawców staną tradycyjnie już w Alei Kwiatowej. Będzie tam można kupić m.in. wielkanocne ozdoby, pisanki, wianki i koszyczki. Nie zabraknie także świątecznych przysmaków, tradycyjnych wędlin, serów, pieczywa i miodów. Wielkanocny zajączek będzie mógł kupić na miejscu oryginalne drobiazgi; rękodzieło i wyroby drewniane.

Jarmark ruszy w piątek 31 marca w samo południe. Ten dzień wypełnią warsztaty dla dzieci, na których poznają gry i zabawy podwórkowe, a także prelekcja Marzeny Białowolskiej z Fundacji Dzikich Zwierząt. Opowie ona o zającach, kurach, pisklakach i o tym, jak je rozpoznawać. Słuchacze dowiedzą się także co robić w razie znalezienia małych zwierząt lub jajek. Wieczorne godziny umili DJ Tatinek, który poprowadzi zabawę taneczną na świeżym powietrzu.

Sobotę i niedzielę wypełnią m.in. warsztaty z ozdabiania pisanek i tworzenia palemek. Dzieci z kolei chętnie wcielą się w poszukiwaczy zaginionych pisanek i stworzą zajęczą Drużynę Pierścienia.

Święta wielkanocne i wiosna to dobra okazja do zmian. Odwiedzający jarmark dowiedzą się, jak lepiej gospodarować żywnością i co zrobić gdy będzie jej za dużo. Miłośników zieleni ucieszą porady na temat wyboru, uprawy i pielęgnacji wiosennych roślin z możliwość zakupu sadzonek. Na miejscu będzie można także wymienić się książkami.

Wszystkie warsztaty na jarmarku będą otwarte; nie obowiązują wcześniejsze zapisy, udział w nich jest także bezpłatny.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć pod adresami: https://www.facebook.com/KolorowaAlejaSzczecin i https://kolorowaaleja.pl/

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się