1 Szczecin nie zwalnia tempa - przed nami Pyromagic! - Żegluga Szczecińska

09 08 2017

Szczecin nie zwalnia tempa - przed nami Pyromagic!

Nie ma chwili na odpoczynek. Po niesamowitym zlocie żaglowców w Szczecinie należy przygotować się na kolejne niesamowite atrakcje. Jakie? Szczegóły poznaliśmy na wtorkowej konferencji.

Żaglowce opuściły Szczecin. Dzięki kolejnemu finałowi regat The Tall Ships Races o naszym mieście w ostatnich dniach mówił cały świat. Transmitowali go m.in. dziennikarze z Omanu!

– Mam odpowiedź zwrotną od wszystkich załóg i kapitanów, że szczeciński finał regat bardzo im się podobał. Jeden z nich przyznał nawet, że Szczecin może być dla innych wzorem portu goszczącego. Mieliśmy okazję, by doświadczyć waszego motto mówiącego o tym, że Szczecin jest otwarty – przyznał Knut Western, przedstawiciel organizatora regat Sail Training International – Organizacja całego wydarzenia świadczy o tym, że jesteście przygotowani do ponownego przyjęcia floty The Tall Ships Races – dodał.

Zastępca prezydenta Szczecina Krzysztof Soska przyznał, że już teraz czuje pustkę po wypływających jednostkach.

- Finał regat był efektem kilkuletniej pracy. Nie chcę kreować rzeczywistości, nie będę opowiadał o wydarzeniu. Niech opowiadają profesjonaliści oraz oceniają mieszkańcy – powiedział.

Strefa klubowa i tańsze wesołe miasteczka

Koniec regat nie oznacza końca genialnych imprez. Już w czwartek startuje strefa klubowa. Każdego dnia na miłośników muzyki czeka nie lada gratka. Od 10 do 18, w namiotach sferycznych na Łasztowni, działać będzie strefa chillout. Później, do 2 w nocy, w tym samym miejscu grana będzie przez didżejów muzyka słyszana zazwyczaj w szczecińskich klubach. I tak do soboty.

Także w czwartek warto skorzystać z wesołych miasteczek. Znajdujące się na Łasztowni oferować będą atrakcje z 30 procentową zniżką. Na terenie miasteczek po lewej stronie Odry zapłacimy 50 procent dotychczasowej ceny.

Finał finałów – Jubileuszowy Pyromagic!

Przed nami 10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic. Przepiękne fajerwerki rozświetlą Szczecina w dniach 11 i 12 sierpnia. Ponieważ jubileuszowa edycja zobowiązuje, w tym roku czeka nas Finał Mistrzów, zwycięzców z ostatnich czterech lat.

- O Platynową Magnolię walczyć będą ekipy z Austrii, Belgii, Luksemburga i Szwajcarii. Wszystkie mają określone kryteria według których muszą przygotować występ. Wystrzelić w powietrze mają ponad 2000 ładunków wysokich – zapowiada Ryszard Suzdalewicz.

Szczecin Music Live po raz dziewiąty

Przed nami 9. już edycja Festiwalu Szczecin Music Live. Odbędzie się w piątek i sobotę.

- Wydarzenia przeplata się w ciągu dwóch dni z pokazami fajerwerków – mówi Jacek Porada, organizator. – To połączenie muzyki folk, tanecznej i elektronicznej. Usłyszymy wybitnych przedstawicieli tych nurtów z Polski i z zagranicy. W piątek w solowym projekcie wystąpi Gooral, później z formacją, którą sam stworzył - „Psio Crew”. Na koniec piątkowego wieczoru raz jeszcze wystąpi, ale już jako didżej.

W drugim dniu zagrają przedstawiciele ze Słowenii. Będzie zespół Ufoslavians z Harisem Piltonem. Proponują oryginalny “ufosłowiański” styl, będący wypadkową muzyki bałkańskiej, cygańskiej, reggae, cumbia, ska, hip hopu i elektroniki. Na scenie zobaczyć ich można w efektywnych przebraniach przybyszów z innej planety.

Kolorowe proszki pofruną w powietrze

W piątek odbędzie się w Szczecinie również finał wydarzenia Splash of Colours.

- Startujemy na Łasztowni od 15 i działamy aż do 21:30. Ludzie w tym czasie stworzą kolorowe chmury oraz swoistego rodzaju kolorowe fajerwerki. Wydarzenie skierowane jest dla wszystkich, również rodzin z dziećmi – mówi Michał Gołębiewski, współorganizator.

W programie wydarzenia m.in. wyrzut kolorowych proszków co 30 minut i bicie rekordu Polski w synchronicznym wyrzucie proszków holi!

Będą skakali z Trasy Zamkowej

W sobotę organizatorzy zapraszają na widowiskowe Water Show. Sportowcy będą skakali do Odry m.in. z 12-metrowej wieży ustawionej na Trasie Zamkowej, czyli z wysokości 27 metrów!

- Pierwsza edycja Water Show Szczecin w roku 2016 sprawiła, że Szczecin stał się polską stolicą High divingu i Flyboardingu. W świecie sportów wodnych o tym wydarzeniu było bardzo głośno. Zaowocowało to składem jaki teraz mamy – przyznaje Grzegorz Kujda, współorganizator – Teraz wydarzenie organizujemy z jeszcze większym rozmachem. Z wielką dumą mogę powiedzieć, że turniej high divingu będzie miał obsadę, która plasuje wydarzenie jako trzecie pod kątem zawodniczym na świecie – dodał.

Prócz tego w programie weekendowych atrakcji zmagania żeglarzy podczas kolejnej edycji prestiżowych Polonez Cup Race. Nie zabraknie także zmagań strażaków podczas Firefighter Combat Challenge.

Więcej informacji na stronie: www.fajerwerki.szczecin.eu

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++