1 Poznaliśmy zwycięzców konkursu Iluminacje Szczecin 2023 - Żegluga Szczecińska

12 06 2023

Poznaliśmy zwycięzców konkursu Iluminacje Szczecin 2023

14 sierpnia w Szczecinie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, podczas którego, uczestnicy będą mieli okazję zanurzyć się w niezwykłym świetlnym świecie. Iluminacje Szczecin już po raz piąty odbędą się w naszym mieście. Po raz drugi zorganizowany został konkurs mający na celu wyłonienie instalacji, które zaprezentowane zostaną w ramach tego wydarzenia.

W tym roku zgłoszono dziesięć projektów, a zwycięskich pięć rozświetli przestrzeń miasta. Pierwszą z nich jest instalacja "Cień" Szymborskiej, która przedstawi niezwykłą postać poetki w rocznicę jej urodzin, a także fragmenty jej wierszy. Drugi projekt to interaktywna instalacja przestrzenno-świetlna nawiązująca do historii Szczecina – "Głód życia".

Wśród zwycięskich prac jest także iluminacja na fasadzie urzędu miasta, inspirowana zielenią tworzącą szczeciński krajobraz. To nie jedyna instalacja z motywami roślinnymi. Kolejny projekt składa się z kwiatowych dekoracji oraz elementów symbolizujących świat techniki. Piąta wybrana instalacja przybliży morze do Szczecina. Na pomniku Marynarza pojawią się morskie dekoracje, a w tle usłyszymy szanty.

Wybrane instalacje będzie można podziwiać 14 sierpnia br. w pobliżu Złotego Szlaku Szczecina na odcinku od Zamku Książąt Pomorskich do urzędu miasta. Tegoroczna piąta edycja wydarzenia rozświetli ponownie Park Żeromskiego, gdzie dodatkowo powstanie dziesięć instalacji światło-dźwięk, a także strefa muzyczna i gastronomiczna.

Więcej informacji o zwycięskich pracach na stronie: https://www.zstw.szczecin.pl/pl/wydarzenia/2023/iluminacje-szczecin/rozstrzygniecie-konkursu

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się