1 Pomogliście! Dziękujemy! - Żegluga Szczecińska

18 12 2017

Pomogliście! Dziękujemy!

Dokładnie 11419,93 zł i 8,98 euro wrzucili do puszki goście odwiedzający jarmark na Alei Kwiatowej. Zbiórka prowadzona była w formie sprzedaży cegiełek uprawniających do przejażdżki na karuzeli weneckiej.

– Ludzie rzadko kiedy wrzucali symboliczną złotówkę, o którą ich prosiliśmy. Do naszej puszki często trafiały wyższe nominały. Wszystkim serdecznie dziękujemy! – mówi Marzena Górska, Przewodnicząca Stowarzyszenia. – Hojność ludzi odwiedzających kiermasz znaczy dla nas bardzo wiele. Cieszymy się, że Żegluga Szczecińska kolejny raz zaprosiła nas do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Kwota w całości trafi na konto Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę. Docelowo ma zostać przeznaczona na niezbędne prace remontowe na oddziale Św. Mikołaja działającym przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Szczecinie. To tam leczone są dzieci dzielnie walczące z chorobami nowotworowymi.

O tym, że oddział wymaga remontu pisał przy okazji ubiegłorocznej zbiórki kierownik Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej prof. dr hab. Tomasz Urasiński:

Po 12 latach każde mieszkanie wymaga remontu. To samo dotyczy oddziału szpitalnego. W szczególności oddziału, w którym prowadzi się chemioterapię u dzieci, bo ci pacjenci wymagają szczególnych warunków sanitarnych. Banalne dla zdrowego dziecka zakażenie, dla dziecka z chorobą nowotworową bywa ciosem śmiertelnym. Źródłem takiego zakażenia w szpitalu może stać się brudna ściana, niesprawny sanitariat czy nieszczelne okno. Remont oddziału nie jest więc zwykłym remontem – jest działaniem wspierającym dzieci z nowotworami w walce o życie.

prof. Tomasz Urasiński

W imieniu organizatorów jarmarku – Żeglugi Szczecińskiej i Urzędu Miasta Szczecin oraz Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w przedświątecznej gorączce zdecydowali się na gest serca i wsparli wyczekiwany remont! Wesołych Świąt!

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się