1 Podczas Żagli zapomnijcie o diecie - Żegluga Szczecińska

09 08 2023

Podczas Żagli zapomnijcie o diecie

Szukasz przygody dla swoich kubków smakowych? Potrzebujesz kulinarnego zastrzyku energii? A może chcesz odkryć nowe smaki, które porwą Twoje podniebienie w niesamowitą podróż dookoła świata? Koniecznie odwiedź Festiwal Smaków Food Trucków oraz Food Port podczas Żagli 2023.

Kulinarny raj z różnych stron świata

Przez trzy dni żeglarskiej imprezy, w rejonie Wałów Chrobrego oraz na Łasztowni znajdziecie międzynarodową stołówkę na kołach, gdzie będziecie mieli okazję delektować się smakołykami z różnych zakątków globu. Od meksykańskich taco, przez włoskie pizze z pieca opalanego drewnem, aż po orientalne smakołyki w postaci pad thai - wybór będzie trudny, ale to tylko początek!

Wege albo nie wege – wybór należy do Ciebie

Jeśli kochacie roślinne smaki, to na festiwalu czekają na Was wyjątkowe opcje dla wegan i wegetarian. Nie zabraknie również smakowitych burgerów, zapiekanek czy frytek belgijskich. Te klasyki street foodu w duecie z rzemieślniczymi sosami wywrócą Wasz kulinarny wszechświat do góry nogami. Spróbować będziecie mogli również tatarskich rumianów pierożków. Czebureki dostępne będą z różnorodnymi nadzieniami. Od soczystego wołowo-wieprzowego, przez kurczaka, boczek i ziemniaki, aż po kapustę i grzyby leśne - każda wersja to gwarantowana fala smaków dla podniebienia.

A nas deser – hiszpańska ekstaza

Po niekończącym się szaleństwie smaków, przyjdzie czas na deserowy finał. Zanurzcie się w hiszpańskich pączkach churros, które będą tańczyć w rytmie gorącej nutelli, cynamonu lub cukru pudru. Te pyszności, z całą pewnością roztopią Wasze serca. To będzie absolutny finał smakowego szaleństwa!

Czas na chillout

Festiwal smaków food trucków oraz Food Port to nie tylko szalony tour po kulinarnym niebie. To także idealne miejsce na spotkania z przyjaciółmi i rodziną w miłej i wesołej atmosferze. Znajdziecie tu oczywiście strefę konsumpcyjną idealną do podbicia kulinarnej galaktyki, ale także strefę chill z leżakami, gdzie odpoczniecie po wyczerpujących wyprawach smakowych.

Miejsce: Wały Chrobrego ul. Admiralska oraz Łasztownia

Godziny:

  • Piątek 16:00-1:30
  • Sobota 10:00-1:30
  • Niedziela 10:00-23:00

Więcej informacji na temat wydarzeń znajdziemy na stronie www.zagle.szczecin.eu. By być na bieżąco warto także śledzić wydarzenie na Facebook’u Żagle 2023 – Żeglarski Szczecin Zaprasza!

Partnerami wydarzenia Żagle 2023 są Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie oraz Zarząd Portów Szczecin-Świnoujście.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++