1 A po regatach... Pyromagic i Watershow! - Żegluga Szczecińska

17 07 2017

A po regatach... Pyromagic i Watershow!

Ten, kto myśli, że szczecińskie nabrzeża opustoszeją zaraz po wypłynięciu żaglowców, grubo się myli! Finał regat przedłużony zostanie o największy w Polsce Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic. 11 i 12 sierpnia niebo nad Odrą rozbłyśnie tysiącem kolorowych fajerwerków.

PYROMAGIC

Pokazy sztucznych ogni przygotują – jak co roku – najlepsze firmy pirotechniczne z całego świata. Tegoroczna, 10. edycja Pyromagic będzie wyjątkowa z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że festiwal będzie wydarzeniem towarzyszącym zlotowi wielkich żaglowców. Po drugie zaś dlatego, że w jubileuszowej edycji pokazy przygotują laureaci festiwalu z lat 2013, 2014, 2015 i 2016. W tym roku Szczecin będzie gościł firmy z Austrii, Szwajcarii, Belgii i Luksemburga. W roli gospodarza wystąpi SUREX Firma Rodzinna Ryszard Suzdalewicz.

OPISY FIRM UCZESTNICZĄCYCH W PYROMAGIC 2017:


  • JOST – Austria

Firma Feuerwerke Jost od 1996 roku inspiruje widzów niezapomnianymi pokazami ognia i światła. Od wielu lat ta austriacka firma organizuje dziesiątki przedstawień pirotechnicznych podczas wielu różnorodnych wydarzeń. Słynie z potężnych i imponujących pokazów sztucznych ogni, kreatywności, precyzji i pasji. W 2013 roku zdobyli Platynową Magnolię podczas Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic w Szczecinie.

  • H.C. Pyrotechnics – Belgia

Firma H.C. Pyrotechnics zadziwia swoimi pokazami fajerwerków od 2008 roku. Zaczynali głównie od organizowania imprez w Belgii przy różnego rodzaju okazjach takich jak Sylwester, Walentynki czy Festiwal Światła. Dzisiaj, dzięki wielu występom we Francji, Portugalii, Kanadzie, Czechach czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich ugruntowali sobie pewną pozycję w branży pirotechnicznej. Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic w 2014 roku należał właśnie do nich.

  • FireEvent – Luksemburg

Kreatywność i innowacja – te dwa słowa w pełni obrazują każdy z pokazów FireEvent. Powstała w 1999 roku firma niezmiennie od 18 lat dostarcza na międzynarodowy rynek unikalne produkty pirotechniczne. Fireevent z determinacją i zaangażowaniem realizuje postawione przed nimi nawet najbardziej szalone wyzwania. Ich pomysłowość i zaangażowanie doceniło jury Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic w 2015 roku.

  • Sugyp – Szwajcaria

Sugyp jest jedną z wiodących firm zajmujących się pokazami fajerwerków w Szwajcarii. Ich pokazy podziwiać można m.in. podczas szwajcarskiego święta narodowego, który przypada na pierwszy dzień sierpnia. Charakteryzuje ich przede wszystkim innowacyjność, która w zestawieniu z pasją całego zespołu tworzy wyjątkowe połączenie. Jego efekty podziwiać możemy na niebie, podczas niezapomnianych pokazów fajerwerków. Wszechobecny zachwyt nad pokazem Sugyp unosił się również w Szczecinie w 2016 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic.

PROGRAM PYROMAGIC

WATERSHOW

Pierwsza edycja WaterShow w roku 2016 sprawiła, że Szczecin stał się polską stolicą high divingu i flyboardingu. Stolica Pomorza Zachodniego jest również pierwszym miastem w Polsce, które odważyło się na organizację tak spektakularnego wydarzenia. W tym roku widowisko powraca na Wały Chrobrego z jeszcze bogatszym programem.

High Diving to akrobatyczne skoki do wody z wysokości 27 metrów w wykonaniu mężczyzn i 20 metrów w wykonaniu kobiet. High Diving jest ekstremalnym sportem wymagającym niebywałej odwagi i wręcz nadludzkiej sprawności fizycznej. Ta nowa dyscyplina sportu na przestrzeni kliku lat zdobyła sobie ogromną popularność.

Flyboard wzbudził ogromny zachwyt widzów w roku ubiegłym. Tegoroczne pokazy zostaną wzbogacone o nocne show i pokazy synchroniczne. Tutaj także pojawią się znaczący zawodnicy tej dyscypliny sportu z kraju i zagranicy.

Nową atrakcją będą akrobatyczne skoki na poduszkę BLOB w wykonaniu zawodowców i amatorów. BLOB to rodzaj aktywności na otwartych zbiornikach wodnych, który przybył do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Głównym elementem umożliwiającym fantastyczną zabawę jest dmuchana poducha o długości 10 m. Na jednym jej końcu znajduje się uczestnik, który czeka na moment, aż po przeciwległej stronie ktoś inny skoczy na powierzchnię poduszki. W wyniku tego skoku następuje gwałtowny przepływ masy powietrza, która potrafi wyrzucić śmiałka na wysokość nawet 10 m. Całość kończy się spektakularnym skokiem do wody, podczas którego należy wykonać jak najefektowniejsze ewolucje. Zawodnicy swoje skoki oddawać będą w trzech kategoriach: skoki do celu, najciekawsze akrobacje i wysokość.

To tylko niektóre z atrakcji, które składać się będą na program Water Show Szczecin 2017.

Zachęcamy do odwiedzin strony internetowej www.fajerwerki.szczecin.eu, gdzie znajduje się pełny program festiwalu sztucznych ogni i wszystkich wydarzeń towarzyszących. Wśród nich znajdują się imprezy takie jak Szczecin Music Live, Watershow, Firefighter Combat Challenge i Polonez Cup Race, o których z pewnością będziemy jeszcze informować.

PROGRAM WATERSHOW

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się