1 Pierwszego dnia wakacji rusza letni cykl imprez Bulwarove - Żegluga Szczecińska

23 05 2023

Pierwszego dnia wakacji rusza letni cykl imprez Bulwarove

Już pierwszego dnia wakacji na Nabrzeże Starówka na szczecińskiej Łasztowni powróci znany i lubiany cykl rodzinnych wydarzeń, czyli Bulwarove. Od początku maja działa już Miejska Strefa Letnia, a pod koniec czerwca po zimowej przerwie ma ruszyć wesołe miasteczko z kołem widokowym.

Tegoroczne Bulwarove to cztery weekendowe edycje poświęcona ekologii. Pierwsza odsłona cyklu ruszy już 24 czerwca i skierowana jest do rodzin z dziećmi. W planach są gry i animacje dla dzieci, ale dorośli także znajdą coś dla siebie. Mamy i babcie będą mogły skorzystać z porad kosmetycznych i dietetycznych, a ojcowie i dziadkowie będą mieli okazję nadrobić zaległości w majsterkowaniu.

Każda edycja wydarzenia to także możliwość wzięcia udziału w biegach. W swoich kategoriach pobiegną dzieci i dorośli. Zapisy na biegi już ruszyły. Tegoroczne edycje imprezy odbędą się także 22-23 lipca, 26-27 sierpnia i 2-3 września.

Bulwarove imprezy to oczywiście nie jedyne atrakcje w sezonie letnim na Łasztowni. Miłośnicy plażowania powinni odwiedzić Miejską Strefę Letnią na Wyspie Grodzkiej, czyli plażę w centrum miasta. To jedno z najchętniej odwiedzanych przez mieszkańców i turystów miejsc w sezonie. Na gości już czekają leżaki i bar. W okresie wakacji nie zabraknie tam koncertów, imprez, występów komików, ale także niedzielnych atrakcji przygotowanych z myślą o dzieciach.

Miłośnicy dobrej zabawy przywitają z radością powrót na Łasztownię wesołego miasteczka Holiday Park i koła widokowego Wheel of Szczecin. Atrakcje mają zostać otwarte 23 czerwca.

W Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, które prowadzi swoją działalność cały rok 1 lipca zaplanowano Kapitańskie Dni Morza, a na nich m.in. spotkania, filmy o tematyce morskiej i koncerty.

20 lipca na Wyspę Grodzką powinni przybyć fani filmów. Właśnie wtedy dobrze znanym cyklu Kino na Leżakach, czyli projekcjach pod chmurką zaplanowano filmowy seans.

Fani rockowych brzmień nie mogą przegapić Festiwalu Garaże w Terminalu Kultury, który odbędzie się 29 lipca. To już kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu muzycznego, w którym na jednej scenie występują amatorskie zespoły i doświadczeni artyści.

Najważniejszą imprezą tego lata będą oczywiście Żagle 18-20 sierpnia. U stóp Wałów Chrobrego i na Łasztowni zacumują jednostki, które przypłyną do Szczecina z gościnną wizytą. Spodziewanych jest m.in. kilkanaście żaglowców z Polski, Niemiec, Finlandii i Holandii. Wśród atrakcji różne strefy aktywności dla dzieci i rodzin, Festiwal Orkiestr Dętych, a także koncerty na scenach głównej i szantowej. Dla odwiedzających dostępny będzie Jarmark pod Żaglami wraz ze strefą Food Trucków i Strefa Artystów. Od kilku lat stałą i cieszącą się olbrzymim zainteresowaniem odwiedzających atrakcją jest Craft Beer Zone, gdzie można skosztować rzemieślniczych browarów z całej Polski.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Bulwary Miejsce Spotkań na Facebooku.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się