1 Pachnąco, kolorowo i ekologicznie – przed nami Miasto Ogród! - Żegluga Szczecińska

31 08 2017

Pachnąco, kolorowo i ekologicznie – przed nami Miasto Ogród!

Najpiękniejsze kwiaty i krzewy, sadzonki roślin, mini lasy w szklanych naczyniach, produkty regionalne i ekologiczne – to wszystko i wiele więcej znaleźć będzie można już 2 i 3 września podczas jesiennej odsłony wydarzenia Miasto Ogród – zielony event.

To już czwarta edycja tego wydarzenia, które co roku zyskuje jeszcze większą sympatię mieszkańców. Tradycyjnie podzielone zostanie na dwie części – Green Market i Eco Market, które wydzielać będą dwa place w Centrum Szczecina – Plac Żołnierza Polskiego i Aleja Kwiatowa.

Plac Żołnierza Polskiego wypełnią kolory przepięknych drzew i krzewów ozdobnych oraz owocowych, kwiatów doniczkowych, ciętych, sadzonek ziół, ozdób ogrodowych czy cebulek roślin, w tym m.in. czosnków tulipanów i koron cesarskich.

W tej części wydarzenia każdy miłośnik urządzania ogrodów czy tarasów z pewnością znajdzie coś dla siebie. A na tych, którzy dopiero rozpoczynają zdobienie swojego balkonu lub ogrodu z pewnością z pomocą przyjdą wystawcy, którzy służyć będą poradami i wskazówkami.

Na Alei Kwiatowej zapanuje natomiast iście ekologiczny klimat. Wszystko za sprawą Eco Marketu. Przez dwa dni trwania wydarzenia właśnie na tym placu znajdziemy ekologiczne i regionalne miody, obwarzanki, wina, nalewki, sery z Podhala czy przyprawy i zioła. Będzie do doskonała okazja, by zrobić zapasy na jesienny i zimowy czas.

To jednak nie wszystko. W strefie eco nie zabraknie także wyrobów rękodzielniczych, biżuterii i wyjątkowych ozdób m.in. z drewna i szkła. Na Alei Kwiatowej powstanie również Strefa Animacji i Edukacji zarówno dla tych najmłodszych, jak i nieco starszych uczestników wydarzenia. W programie m.in. gry i zabawy edukacyjne i ekologiczne oraz warsztaty przyrodnicze.

Nie zabraknie też uwielbianych przez dzieci zabaw i konkursów plastycznych. Dodatkowo powstanie również strefa wypoczynku składająca się z leżaków oraz stoliczków, gdzie mieszkańcy oraz turyści będą mogli odpocząć po zakupach i spróbować świeżo parzonej kawy.

Podczas wydarzenia będziemy również zachęcać mieszkańców i turystów, by włączyli się do akcji dbania o nasze otoczenie. Przez dwa dni trwania Miasto Ogród – jesień przeprowadzona zostanie bowiem zbiórka elektroodpadów. Każdy, kto 2 lub 3 września przyniesie na Aleję Kwiatową swoje elektrośmieci w zamian otrzyma sadzonkę kwiatów. Patronem akcji oraz partnerem operacyjnym zbiorki elektroodpadów są działające w ramach Grupy TOM: TOM Elektrorecykling Sp. z o.o. oraz TOM Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.

Partnerem Kolorowej Alei jest inwestor projektu "Czysta Odra w Szczecinie".

Miasto Ogród – jesień
2-3 września 2017 godz. 10.00-18.00
Aleja Kwiatowa i Plac Żołnierza Polskiego

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się

A A+ A++