1 Marynarz przebrany za Mikołaja - Żegluga Szczecińska

30 11 2017

Marynarz przebrany za Mikołaja

Za kilka dni rusza szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy na Alei Kwiatowej, pl. Żołnierza i pl. Lotników. Od czwartku zaprasza na niego Marynarz z Alei Fontann, który przebrał się za… Świętego Mikołaja.

Dzięki wyjątkowej stylizacji pomnika mieszkańcy pędzący przez pl. Grunwaldzki w przedświątecznej gorączce będą pamiętali o Jarmarku i – mamy nadzieję – szczerze się uśmiechną. Tym bardziej, że ubranie Marynarza nie było wcale prostą sprawą.

– Włożyliśmy sporo pracy, by przygotować wykrój na nieforemnego marynarza. To dosyć skomplikowane, głównie z uwagi na gabaryty pomnika – mówili Ewelina Szubartowska z Akademii Szycia. – Potrzebowaliśmy około 25 metrów bieżących materiałów na uszycie stroju, do tego 3 metry kożucha i 10 metrów zamka błyskawicznego.

Ubieranie marynarza trwało około 1,5 godziny. Pomnik zostanie rozebrany po świętach.

Za inicjatywą stoi Żegluga Szczecińska – miejska spółka, która z ramienia miasta odpowiada za promocję i organizację świątecznego jarmarku.


Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się