1 Kolorowo, folkowo i smacznie [PROGRAM] - Żegluga Szczecińska

20 03 2018

Kolorowo, folkowo i smacznie [PROGRAM]

Wielkimi krokami zbliża się pierwsze tegoroczne wydarzenie w cyklu Kolorowa Aleja. Już w najbliższy weekend, 24 i 25 marca, na Alei Kwiatowej odbędzie się szczeciński Jarmark Wielkanocny. Będą ogromne pisanki, wielkie gotowanie i występy folkowych artystów.

Pierwszy dzień jarmarku to Festiwal Pisanek. Wzdłuż Alei Kwiatowej ustawionych zostanie osiem ogromnych, styropianowych jaj. Ich dekoracją od kilku tygodni zajmują się m.in. Pałac Młodzieży, Pracownia Pogodno, Klub Delta, Pracownia Stary Młyn i organizatorzy wydarzenia – pracownicy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. Już dziś wiemy, że każda z pisanek będzie zupełnie inna. Zachęcamy do obejrzenia wszystkich ośmiu! Prócz tego setki mniejszych, kolorowych jajek przygotowanych przez szczecińskich uczniów i przedszkolaków rozwieszone zostaną na samej Alei i w budynku Centrum Informacji Turystycznej.

Sobota to także występy na scenie. W tym roku jarmarkowym gościom zaprezentują się m.in. zespół folklorystyczny „BALBINY”, zespół ludowy „Barwinok”, męski zespół śpiewaczy „KARPATY”, zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie”, soliści z Domu Kultury Skolwin i bębniarze.

Pierwszy dzień jarmarku to również eksperymenty na stoisku Miasta Nauki i doświadczenia z ciekłym azotem, metanem i wodorem pod okiem Szalonego Profesora.

W niedzielę na odwiedzających Jarmark Wielkanocny czeka kulinarne show! Wspólnie z profesjonalistami przygotujemy świąteczne przystawkę, danie główne i zupa Każdy pokaz zakończy się degustacją. W menu polędwiczki wieprzowe w sosie chrzanowym, wiosenny tapas z wędzoną rybą i – oczywiście – wielkanocny żur.

W niedzielę, w godzinach od 13 do 15 odbędzie się także Harcerska Gra Wielkanocna. Rodziny z dziećmi, grupy znajomych lub krewnych wspólnie z harcerzami szukać będą zaginionej pisanki. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Wystarczy przyjść na Jarmark, zameldować się na harcerskim stoisku, odebrać mapkę i cenne wskazówki, bez których nie uda się odnaleźć zagubionego jajka. Liczymy na pomoc – zarówno tych starszych, jak i nieco młodszych!

Zapraszamy 24 i 25 marca w godzinach od 10 do 18!


O „Kolorowej Alei”


Historia „Kolorowej Alei” rozpoczęła się w roku 2015, kiedy to w głosowaniu nad projektami Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego uznanie w oczach mieszkańców zyskała propozycja „ożywienia Alei Kwiatowej”. W toku spotkań z autorem zwycięskiego pomysłu Urząd Miasta wypracował plan działań pod nazwą „Kolorowa Aleja”, mający na celu realizację założeń projektu.

Prace nad zapełnieniem alei kwiatami to nie wszystko, bowiem jeszcze pod koniec marca 2016 rozpoczął się cykl wydarzeń, które zachęcały mieszkańców do regularnego odwiedzania tego miejsca. Od początku realizacji projektu odbyły się na Alei Kwiatowej 24 wydarzenia (w tym dwa Jarmarki Bożonarodzeniowe). W roku 2018 do tej puli dołączą kolejne!

Mimo że zwycięski projekt SBO2015 zakładał jednorazowy zastrzyk finansowy w „aktywizację przestrzeni Alei Kwiatowej”, Urząd Miasta Szczecin zdecydował o dalszym finansowaniu projektu. Stąd działania spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, która odpowiada za organizację kolejnych imprez w tym wyjątkowym miejscu.Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się